Jiří Vyvadil se rozhádal s Milošem Zemanem. Chce prý z nás udělat Divoký západ

04.08.2016 20:31

Někdejší senátor za ČSSD a zakladatel Přátel Ruska v České republice Jiří Vyvadil napřed vychválil prezidenta Zemana za to, jak v 90. letech minulého století pozvedl ČSSD. Bylo to prý skvělé, když se podíváme, jak „šílená“ je současná koaliční vláda sociální demokracie, ANO a lidovců v čele s premiérem Bohuslavem Sobotkou (ČSSD). To však nic nemění na tom, že některé nápady Miloše Zemana nejsou dobré. Třeba snaha udělat z Česka Divoký západ.

Jiří Vyvadil se rozhádal s Milošem Zemanem. Chce prý z nás udělat Divoký západ
Foto: Archiv JV
Popisek: Advokát Jiří Vyvadil
reklama

„Miloš Zeman byl nepochybně skvělým předsedou ČSSD, který byl schopen z přítmí nevýznamnosti podpory 6 % povznést tuto stranu na stranu v této zemi vládnoucí. A nejen to. Jeho koncept opoziční smlouvy s ODS byl geniální a vidím-li hrůzu současného vládnutí ČSSD s ANO a lidovci, není o čem mluvit. Je to šílené,“ píše na úvod Jiří Vyvadil.

Na českém prezidentovi oceňuje, že o něco jemněji říká totéž, co republikánský kandidát na šéfa Bílého domu Donald Trump. Zeman stejně jako Trump prosazuje realistickou zahraniční politiku, což se projevuje např. ve vztahu k Rusku. Vyvadil však podle vlastních slov nemůže souhlasit pokud jde o případné ozbrojování občanů. Žijeme v jedné z nejbezpečnějších zemí na světě. „Žijeme v zemi, která patří mezi šest nejbezpečnějších na světě, klesá kriminalita, a kromě blbostí, které vymýšlí ÚOOZ s domnělým terorismem anarchistů (přál bych si, aby byli osvobozeni), jsme zemí poklidnou a pohodovou,“ pokračuje někdejší senátor.

Proto nemůže v žádném případě souhlasit s tím, jak Miloš Zeman změnil názor v otázce ozbrojování občanů. Původně se české hlavě státu zdálo, že není správné, aby se mezi lidi dostalo větší množství zbraní. Postupem doby však svůj názor změnil a zastává názor, že by se ozbrojit mohl každý, kdo složí příslušné testy. V rozhovoru pro Blesk.cz prezident mimo jiné konstatoval, že v tomto ohledu máme poměrně striktní legislativu, která je jednou z nejlepších u evropských států. Uvedl také, že zbrojní pas má už i první dáma Ivana Zemanová.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

Vyvadil to ovšem vidí jinak. „Nevím, zda Miloš Zeman touží po tom, abychom se proměnili v USA, kde každý střílí po každém a mrtvoly policistů, školáků, civilistů se vrší, ale vypadá to tak… Představa, že civilisté s revolverem v kapse, či kalašnikovem přes rameno mohou věci pomoci je tragikomická. No, bylo by zajímavé, kdyby řekněme tisíc obyvatel Mnichova při nedávné střelecké exhibici árijsky cítícího mladého Íránce – Němce (z videozáznamu mluví přirozenou němčinou přijatou od dětských let), vytasilo zbraň… To by byla žatva. Ne deset mrtvých a 21 zraněných. Ale možná stovka, tisíc mrtvých. Policie by prostě musela střílet na každého, kdo má v ruce zbraň. Váhat by nesměla…,“ nastínil situaci bývalý politik.

Tím ovšem ani zdaleka neskončil. „Bál bych se manželek prezidenta, které, ač mají přidělenu ochranku, se vyzbrojují revolverem. To je psychická úchylka. Napřed si zjistím, kdy tam paní Ivana bude, abych se náhodou nestal terčem. Opakuji snad po třetí: Česká republika patří mezi šest nejbezpečnějších zemí světa. Nesnažme se z ní udělat divoký západ, případně jednu velkou psychiatrickou léčebnu,“ uzavřel.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Babiš naložil Pirátům, jako ještě nikdy: Drogy, podpora migrantů, třídní nenávist. Odpověď od Bartoše taky stála za to

18:31 Babiš naložil Pirátům, jako ještě nikdy: Drogy, podpora migrantů, třídní nenávist. Odpověď od Bartoše taky stála za to

V modrém rohu stojí premiér a šéf hnutí ANO Andrej Babiš. Proti němu v černém rohu stojí předseda Pi…