Jiří Vyvadil vyzývá: Pokud jste fanatický protiuprchlický blázen, odhlašte si mě z přátel. Fakt o vás nestojím

13.08.2015 17:08

Advokát a zakladatel spolku Přátelé Ruska Jiří Vyvadil se na svém facebookovém profilu vymezil proti všem, kteří vyšilují na téma uprchlíků. „Bojoval jsem proti fanatické rusofobii, a teď mi nezbývá než se postavit i proti těmto nesmyslům,“ deklaruje Vyvadil.

Jiří Vyvadil vyzývá: Pokud jste fanatický protiuprchlický blázen, odhlašte si mě z přátel. Fakt o vás nestojím
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jiří Vyvadil

Vyvadil nejprve na základě reportáže serveru Aktuálně.cz z Bělé pod Bezdězem, kde se nachází jedno ze zařízení pro uprchlíky na našem území, konstatuje, že hysterie některých lidí, kteří si myslí, že se u nás uprchlíci chtějí usadit, je naprostá blbost. Podle Vyvadila je mezi uprchlíky prakticky nulový zájem o Česko, a kdybychom je nezadrželi, už jsou dávno v Německu či míří dále na Západ.

Západní Evropa bude mít proto dle něj vážné problémy, které si však prý musí vyřešit sama. „Po desetiletí ať již koloniální politiky či lákání přistěhovalců coby zdroje levné pracovní síly vytvořila mohutné enklávy, ke kterým dnes běženci utíkají. Je možné, že se s tím nebudou moci vypořádat, dá se očekávat nárůst terorismu na jejich území, ale to my nevyřešíme,“ myslí si advokát.

Později Vyvadil doplnil, že „kdo chce vyšilovat na téma uprchlíků, ať si jde ke konvičkovcům, okamurovcům a vandasovcům. Bojoval jsem proti fanatické rusofobii, a teď mi nezbývá než se postavit i proti těmto nesmyslům. Žádám každého takového potrhlého, aby se odpojil jako můj přítel na fb. O blázny fakt nestojím, i kdybych měl mít nakonec jen stovku přátel.“

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: luš

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Sprosté slovo ujelo... Když politička ODS psala o občanech, kteří podepsali tuto petici

9:07 Sprosté slovo ujelo... Když politička ODS psala o občanech, kteří podepsali tuto petici

Advokátka a kandidátka ODS do Evropského parlamentu Eva Decroix se na svém facebookovém profilu vyjá…