John Bok se stará po propuštění o Škrlovou. Má byt zadarmo

19.02.2012 9:39

Uplynul týden od té doby, co soud propustil Barboru Škrlovou, která byla obviněna ve spojitosti s kuřimskou kauzou. Politický aktivista John Bok se svým spolkem Šalamoun se o ni nyní stará.

John Bok se stará po propuštění o Škrlovou. Má byt zadarmo
Foto: Archiv
Popisek: John Bok
reklama

„Sehnali jsme jí vlastní byt v Brně, za který nemusí výměnou za údržbu platit. Zavázali jsme se, že se v tomto směru osamostatní a bude docházet k psycholožce, což se také daří. Hradíme za ni sociální a zdravotní pojištění. Také pro ni hledáme práci na chráněném pracovišti,“ vyjmenovával John Bok v rozhovoru pro Týden.cz.

On a jeho spolek Šalamoun se o Barboru Škrlovou starají poté, co ji soud propustil. Například se pro ni snaží prosadit částečný invalidní důchod. „Je ještě zranitelnější a opatrnější ve vztahu k vnějšímu světu, na veřejnosti se cítí nejistě. Brání se jakémukoli projevu agrese. Po tom, čím si prošla, se není čemu divit. Navíc během věznění utrpěla zdravotní újmu,“ popsal Bok, že ji ostatní vězenkyně týraly.

Bok Škrlovou hájil, podle něj bylo mnoho zatajeno, neboť se to nehodilo do konstrukcí žalobců. „Chlapci sami vypovídali v Barbořin prospěch a nemohli přitom být ovlivněni. Trýznitelé s Barborou prováděli to samé co s týranými chlapci, a ještě mnohem dříve. Sice chlapce z donucení topila, ale opomnělo se, že on ji musel taky,“ vysvětlil Bok.

Škrlovou navíc podle jeho slov okradl i její vlastní právník. „Tehdy souhlasila s prodáním svého bytu po otci v hodnotě 1 600 000 korun. Vše měl na starosti její právník, ale k Barboře se dostala jen polovina získané částky. Druhá polovina se někde ztratila a náklady spojené se soudním řízením nemohly být takto vysoké,“ dodal aktivista Bok.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: pan
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Odstřelil Prymulu sám Babiš? Pochybnosti okolo fotografií

21:18 Odstřelil Prymulu sám Babiš? Pochybnosti okolo fotografií

Komentátor Václav Dolejší přišel s teorií, podle které ministra zdravotnictví Romana Prymulu odstřel…