Jourová mezi dveřmi naložila Maďarsku a Slovensku. Šedá myš poznala chuť moci, uzavřel to Zahradil

25.07.2024 22:10 | Monitoring

Labutí píseň paní Jourové. Proměna této kdysi šedivé myši Evropské komise ve vrchní ideologický dozor EU je skutečně exemplární ukázka toho, „jak chutná moc“, končící bývalý poslanec Evropského parlamentu Jan Zahradil (ODS) si přečetl text končící eurokomisařky Věry Jourové ke každoroční zprávě o stavu právního státu v členských zemích Evropské unie. Na příkladech zemí, jež mají podle Evropské komise problém s právním státem, se podle Zahradila ukazuje, že probíhá boj s národními vládami, hlavně těmi odbojnějšími, které se cukají.

Jourová mezi dveřmi naložila Maďarsku a Slovensku. Šedá myš poznala chuť moci, uzavřel to Zahradil
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jan Zahradil

„Právní stát je tmelem našich demokracií a zárukou našich práv. Bez právního státu by naše demokracie a ekonomiky skončily v troskách,“ uvedla končící eurokomisařka pro hodnoty a transparentnost Věra Jourová.

„Letošní zpráva ukazuje, že členské státy zlepšily a posílily právní stát, bohužel v několika členských státech ale v různých kategoriích přetrvávají obavy. To znamená, že je třeba udělat ještě více práce pro zlepšení nezávislosti soudnictví, pro účinný boj proti korupci a pro zlepšení bezpečnosti novinářů a organizací občanské společnosti,“ dodala.

Končící eurokomisařka Věra Jourová odchází z hnutí ANO a po návratu do Česka chce využít své zkušenosti v akademické sféře. Jan Zahradil si vzhledem k její kritice, že Maďarsko a Slovensko nedodržují právní stát, oddychl, že nebude působit v domácí politice. „Labutí píseň paní Jourové. Proměna této kdysi šedivé myši Evropské komise ve vrchní ideologický dozor EU je skutečně exemplární ukázka toho, ‚jak chutná moc‘. Obzvláště když dotyčný rychle pochopí, co po něm systém vyžaduje. Je proto dobře, že se přes veškeré její snahy pro paní Jourovou nenašlo domácí politické působiště. Zatím,“ uvádí ve facebookovém komentáři politik Zahradil.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: Natálie Brožovská

Kritika prezidenta

Překvapuje mě, že zrovna vy kritizujete prezidenta za to, že sympatizoval z komunisty. Cožpak vy s nimi nesympatizujete do teď? A jaký je váš názor na sovětskou invazi nebo třeba na politické procesy?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Co vlastně Jourová umí!? , Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré Diskusesathene , 26.07.2024 8:34:40

|  9 |  0

Další články z rubriky

„Jeďte si za Šimečkou, povídejte si o 86 pohlavích.“ Rajchl bouchl ve studiu

21:22 „Jeďte si za Šimečkou, povídejte si o 86 pohlavích.“ Rajchl bouchl ve studiu

V pořadu 360° na CNN Prima NEWS se střetly dva odlišné pohledy na budoucí směřování země i zahraničn…