Jsem okupant a tohle všechno jsem ostatním národům přinesl, hlásalo ruské video. Podívejte se, jakou odpověď vytvořili v Kyjevě

09.03.2015 19:29

VIDEO Videoklip "Já jsem ruský okupant", v němž je obhajováno imperiální chování Moskvy a které na sociální síti Twitter sdílel například ruský vicepremiér Dmitrij Rogozin či ruská ambasáda v Praze, se dočkalo odpovědi. Ukrajinec Vasyl Samokhvalov vytvořil video, v němž ukazuje, že jedinou věcí, kterou Rusové umí, je způsobovat bolest a vzbuzovat nenávist.

Jsem okupant a tohle všechno jsem ostatním národům přinesl, hlásalo ruské video. Podívejte se, jakou odpověď vytvořili v Kyjevě
Foto: Zbyněk Pecák
Popisek: Vojenský prostor Milovice

V klipu údajně z dílny novosibiřana Jevgenije Žurova vystupuje ruský okupant, který ukazuje pozitiva ruského vlivu v různých oblastech, které byly součástí ruského impéria v dobách jeho slávy. V Pobaltí prý kupříkladu vznikala skvělá auta. Jenomže okupant byl nucen odejít a následuje rozvrat. Obyvatelé Pobaltí si pohoršili – čistí záchody v Evropě a prodávají šproty. Ukrajina prý zase není schopná vytvořit nic nového kromě nekonečných Majdanů a diktatury.

Okupant následně oznamuje, že už se nehodlá nadále omlouvat. Odmítá západní hodnoty, demokracii či homosexualitu a uvádí, že Rusko se nestydí za okupaci cizích zemí a vojenské výboje. "Buduji mír, miluji mír, ale válčit umím lépe než kdo jiný," konstatuje okupant. Jeho sdělení je adresováno šéfovi Bílého domu – Baracku Obamovi.

Video vyvolalo na sociálních sítích velký ohlas. Na YouTube ho během pár dnů shlédly miliony lidí. A dočkalo se odpovědi – od Ukrajince Vasyla Samokhvalova. V jeho klipu rovněž vystupuje ruský okupant – ovšem s opačnou rétorikou než v prvním případě.

"Jsem ruský okupant a už mě nebaví se skrývat," tak začíná zhruba dvouminutové video, v němž ruský okupant ukazuje, jak jeho nepřítomnost některým územím, která dříve ovládal, prospěla a jak některá úplně zničila. Přiznává se mimo jiné i k vyhladovění Ukrajiny, rozpoutání druhé světové války či "utopení Budapešti (1956), Prahy (1968), Tbilisi (1989) a Vilniusu (1991) v krvi".

"Stále jsem se nenaučil stavět silnice, vyrábět domácí spotřebiče a normální oblečení. Jedinou věc, kterou umím, je způsobit bolest a vzbudit nenávist. A dnes zavítám k vám. Protože já jsem okupant," stojí ve videu.    

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: luš

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Železný přitvrdil. Od Babiše chce omluvu. Vytáhl zákon. A Witowská podpořila

8:58 Železný přitvrdil. Od Babiše chce omluvu. Vytáhl zákon. A Witowská podpořila

„Aby mě někdo obvinil ze lži, je opravdu pro mě za hranou jakékoli přijatelnosti. ... A já se nenech…