Jsem pro velmi vysoké daně! Pirát rozehrál hru s penězi. Vrací se mu to

26.04.2021 13:52 | Ze sítí

Pražský pirát Tomáš Kapler přišel s návrhem, jak významně zdražit bydlení a tím získat více peněz do státní kasy. A kdo si nebude moct dovolit platit vysokou daň z nemovitosti, bude se muset podle pirátovy představy přestěhovat do menšího bytu, který už finančně utáhne. A přišla reakce...

Jsem pro velmi vysoké daně! Pirát rozehrál hru s penězi. Vrací se mu to
Foto: Daniela Černá
Popisek: Opravený bytový dům RPG Ostrava - Poruba
reklama

Pirát Tomáš Kapler vidí cestu, jak uzdravit veřejné rozpočty. Kupříkladu opravdu výrazným navýšením daně z nemovitosti. Prudké zvýšení této daně by podle jeho názoru nutilo majitele prázdných bytů své nemovitosti pronajímat.

„Příliš nízká daň nemotivuje lidi, aby své prázdné nemovitosti pronajímali. To je, nechávají si své prázdné byty/domy třeba 15 let pro své děti, nijak se o ně nestarají atd. Takových nemovitostí jsou až statisíce a zvyšují ceny a nutnost nové výstavby,“ konstatoval pirát Kapler na twitteru

Jenže se svým nápadem narazil.

Jeden z diskutujících mu sdělil, že zvýšení daně z nemovitosti zdraží život i v nemovitostech, které prázdné nejsou, a tomu se příliš nedá říkat podpora.

Kapler ihned oponoval, že by to záleželo na nastavení příslušné daně.

„To záleží na nastavení příslušné daně. Např. já bych byl pro velmi vysoké daně, ale každý by měl nárok na 30 metrů čtverečních zdarma, to je čtyřčlenná rodina by mohla mít 120 metrů čtverečních bez daně (či s nízkou),“ předložil svou představu.

Pokud by tříčlenná rodina obývala byt o rozloze 150 metrů čtverečních, musela by onu vysokou daň zaplatit z 60 metrů čtverečních. A pokud si to tato rodina nemůže dovolit, pak se podle představ pražského piráta přestěhovat jinam.

Nápad Piráta Kaplera

Nápad Piráta Kaplera

Nápad Piráta Kaplera

Firemní sociolog Vojtěch Bednář připomněl, že podobný systém zdanění nemovitostí existoval už v době, kdy v této zemi vládli komunisté.

„Nápad to není nový (podobný systém existoval před rokem 1989), ale je velmi stupidní a nedomyšlené důsledky jeho uvedení do praxe by autora stály přinejlepším kariéru,“ napsal Bednář, jenž poskytuje rozhovory serveru ParlamentníListy.cz

Nápad Piráta Kaplera

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ty p*čo, jdi do prd*le, máme tu děti v autech. Volejte blázinec! VIDEO z Brna, s aktivistkou se nepárali

9:08 Ty p*čo, jdi do prd*le, máme tu děti v autech. Volejte blázinec! VIDEO z Brna, s aktivistkou se nepárali

Hnutí Extinction Rebellion (Rebelie proti vyhynutí), které bojuje za ochranu, o sobě dalo opět vědět…