Jsem rád, že vás nemusím mít rád, četl si ministr Herman od čtenáře. Odpověděl, že je to fajn...

22.08.2015 13:45

Ministr kultury Daniel Herman (KDU-ČSL) odpovídal na dotazy a připomínky čtenářů serveru Parlamentní listy.cz. Jedna z nich zněla: Jsem rád, že Vás nemusím mít rád. A kolik lidí Vás podporuje kromě umělců, které dotujete? Přesvědčte se sami, jak ministr zareagoval.

Jsem rád, že vás nemusím mít rád, četl si ministr Herman od čtenáře. Odpověděl, že je to fajn...
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr kultury Daniel Herman

Kolik lidí vás skutečně od srdce podporuje? Nemyslím ty ekonomické „umělce“, kteří se živí z dotací ministerstva. Takto se ptal čtenář vystupující pod označením Boží pravda. Ministr se tomuto dotazu nevyhnul. Poznamenal, že je dobře, že občané dnes nemusí mít své politiky povinně rádi.

„Vážený pisateli, i Vám děkuji za vyjádření Vašeho názoru. Ne, opravdu mě rád mít nemusíte. To je fajn, viďte? Kolik lidí mě skutečně podporuje, ukážou až volby. Nechme se překvapit,“ konstatoval Herman.

Ministr ovšem odpovídal i na další dotazy. Znovu zmínil volby, když se bránil nařčení, že jeho podpora pochodu sexuálních menšin Prague Pride od něj odhání voliče. Domnívá se, že na výkon svého ministerského úřadu stačí. Svědčí o tom prý i jeden z průzkumů, který jeho resort označuje za nejlepší. Znovu však také napsal, že voliči mají právo na svůj názor.

Od čtenářky Jany Bartošové se ministrovi dostalo podpory. „Pane ministře, nic si nedělejte ze závistivců, kteří vám tady občas píší. Komunista komunistou zůstane. Zajímá ho jen jeho pravda a jiný názor neuznává. Proč vám ale píši. Vadí mi, že v dotazech mluví za lidi a ne jen za sebe. A já jsem jim rozhodně nedala souhlas, aby za mě mluvili, protože nesouhlasím. Taky doufám, že stejně jako v PS uspějete i v krajích. Kdy představíte své lídry? Jiné strany už tak činí,“ napsala paní Bartošová.

Další odpovědi ministra Hermana naleznete zde

Ministr za povzbudivá slova poděkoval a přislíbil, že křesťanští demokraté představí své kandidáty pro krajské volby v dohledné době.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Spadni, zm*de!“ „Kr*téni v legínách“ rozpálili řidičku do běla. Kolem Prahy jich byly tisíce

8:15 „Spadni, zm*de!“ „Kr*téni v legínách“ rozpálili řidičku do běla. Kolem Prahy jich byly tisíce

Dnes dopoledne se konal cyklistický závod Pražská padesátka, a mnoho lidí na severním okraji Prahy z…