Jsem ze Senátu, nesmíte mě stíhat, nalepil si na auto aktivista Kohout. Máme FOTO

04.07.2014 18:15

Politik Lukáš Kohout má na svém triku další skandál. Čtenářka ParlamentníchListů.cz z Varndsdorfu si všimla, že politik používá parkovací průkaz poslance a průkaz asistenta senátora. Kohout přitom není členem Poslanecké sněmovny. Pavlína Heřmánková z kanceláře Senátu navíc tvrzení, že Kohout je asistentem senátora, označila za nepravdivé a kontaktovala Policii ČR.

Jsem ze Senátu, nesmíte mě stíhat, nalepil si na auto aktivista Kohout. Máme FOTO
Foto: R.Charoudová
Popisek: Falešný průkaz Lukáše Kohouta

Fotogalerie: - Falešné průkazy Lukáše Kohouta

Falešný průkaz Lukáše Kohouta
Falešný průkaz Lukáše Kohouta
Zaparkované auto s falešnými průkazy Lukáše Kohout...
Zaparkované auto s falešnými průkazy Lukáše Kohout...

Anketa

Hrozí v příštích 10 letech vypuknutí opravdu velké války v Evropě nebo západní Asii, která drsně zasáhne i nás?

hlasovalo: 23462 lidí

ParlamentníListy.cz obdržely během pátku informaci, že Lukáš Kohout, politický aktivista, který se poprvé proslavil jako falešný asistent poslance Jana Kavana, nejspíš znovu neoprávněně požívá výhod veřejných činitelů. Obyvatelka Varnsdorfu zaslala redakci několik fotografií dokládajících, že Kohout používá na svém voze s poznávací značkou Ústeckého kraje symbolů Parlamentu České republiky. 

Konkrétně se jedná o parkovací průkaz vyvolávající dojem, že patří k vozidlu poslance. Je na něm použit státní znak a zkratka PSP ČR, která je všeobecně spojována s Poslaneckou sněmovnou. Na předním skle vozu však nezůstal sněmovní průkaz osamocen. Za stěračem se objevila samolepka s fotografií v regionu dobře známého Lukáše Kohouta, u které je uvedeno, že se jedná o asistenta senátora.

Na průkazu se dokonce nachází podpis předsedy Senátu Milana Štěcha, a zároveň s ním i informace, že majitele průkazu nelze stíhat za přestupky i trestné činy. Fotografie dokládaly, že oba průkazy skutečně byly nalepeny na čelním skle jednoho vozidla s SPZ Ústeckého kraje.

„Jsem v naprostém šoku, co si dovoluje pan Lukáš Kohout ve Varnsdorfu," napsala čtenářka v průvodním e-mailu, když popsala, co vše na voze viděla. „To pravidla parkování platí jen pro běžné občany ČR, nebo on, tedy pan Kohout, je snad nějaká VIP osoba? Opravdu se mi toto nezamlouvá, když v našem městě Městská policie buzeruje ostatní řidiče a pan Kohout si parkuje, kde chce a především jak chce,“ napsala rozhořčená obyvatelka Varnsdorfu.

Ke kauze se následně vyjádřila i kancelář Senátu, která popřela, že by Kohout disponoval jakýmkoliv právem souvisejícím s výkonem funkce senátora. Ředitelka odboru vnějších vztahů a služeb kanceláře Senátu Pavlína Heřmánková se od průkazu za Kohoutovým sklem, stejně jako od jakýchkoliv dalších aktivit, které by případně pod logem Senátu učinil, distancovala. „Jeho tvrzení, že je asistentem senátora, je nepravdivé. Zneužití podpisu předsedy Senátu pana Milana Štěcha na kartě, kterou využívá k parkování, předáváme k řešení Policii ČR,“ reagovala na dotaz redakce ohledně pravdivosti politikova průkazu.

Kohout podobný čin nezkusil poprvé. Známý je zejména tím, že v roce 2002 neoprávněně vystupoval jako vedoucí kanceláře a mluvčí Jana Kavana (ČSSD), tehdejšího předsedy Valného shromáždění OSN. To mu umožnilo zcela zdarma cestovat po celém světě. Klec spadla v okamžiku, kdy si objednal Kavanovým jménem cestu VIP tryskového letadla na Srí Lanku v roce 2003. Letadlo ale nedostalo povolení k přeletu nad Indií a následně byl podvod odhalen.

V roce 2011 pak vzbudil pozornost právě ve Varnsdorfu a okolí, když se výrazně angažoval v protiromských demonstracích, které se v té době v oblasti konaly. Toto zviditelnění mu posléze pomohlo v politice, když začal vystupovat za stranu Aktiv nezávislých občanů. Tu vedl i do voleb do Evropského parlamentu v květnu letošního roku. Navzdory podobnosti zkratky s hvězdou voleb, hnutím ANO Andreje Babiše, ale Aktiv získal pouhých 0,08 procent hlasů.

Sám Kohout jako místopředseda strany před volbami i po nich publikoval řadu textů, ve kterých se prezentoval neobyčejně ostrými názory. Předsedu hnutí Úsvit Tomio Okamuru například nazval „japonským přivandrovalcem", o ministru financí Andreji Babišovi zase napsal, že má „špinavé ruce práskače" a jeho politickou aktivitu oglosoval: „Babiš je prostě jedna pohádka za druhou a česká veřejnost mu to stále baští jako vtipnou kašičku. Asi veřejnosti chutná, ale já ji chutnat nebudu."

O Romech a jejich diskriminaci se v této své publikační činnosti vyjádřil: „Osobně si myslím, že tento národ nebyl nikdy a ničím utlačován, neboť kdo je tady utlačován, je tak maximálně český národ touto rádoby českou okrajovou společností." Naposledy vzbudil rozruch nedávným textem, ve kterém označil homosexuály za prasata. Po vzedmutí vlny odporu se rozhodl omluvit. Text jeho omluvy byl ale opět nekonvenční. Příslušníci homosexuální menšiny jsou podle něj horší než alkoholici a kuřáci. „Alkoholik či kuřák aspoň přispívá do státního rozpočtu spotřební daní. Shora uvedení jedinci do rozpočtu nedávají ani jednu jedinou korunu,“ napsal ve své omluvě.

Kohout zahájil svoji politickou kariéru v organizaci Mladých sociálních demokratů ve Varnsdorfu. Odtud se přesunul do Prahy, kde mezi lety 2002 a 2003 působil v rámci US-DEU. Například tak, že se vydával za tiskového mluvčího tehdejší předsedkyně strany Hany Marvanové. Několikrát byl však kromě toho viděn na akcích Národní strany. Později se zviditelnil například tím, že se vydával za mluvčího pořadatelů technoparty CzechTek nebo používal parkovací kartu, na které se vydával za pracovníka Ministerstva zahraničí.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: luš, jav
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vždyť ona chce zrušit ČT! Válka jede dál. Padají slova „styďte se“, ba hůře. A zastánci Kavčích hor slyšeli...

7:51 Vždyť ona chce zrušit ČT! Válka jede dál. Padají slova „styďte se“, ba hůře. A zastánci Kavčích hor slyšeli...

Jméno ekonomky Hany Lipovské jako nominantky vzbudilo z nějakého důvodu velký, a nikoliv pozitivní o…