Jsme demokraté, každý má svého favorita na Hrad. Kandidáta nemáme, řekl poslanec ODS

13.10.2022 14:25 | Ze sítí

Koalice Spolu nepřišla s vlastním prezidentským kandidátem – rozhodla se podpořit Danuši Nerudovou, Petra Pavla a Pavla Fischera. Právě k otázce prezidentských voleb se vyjádřili i čtenáři Parlamentních listů, když dotazovali dva poslance ODS.

Jsme demokraté, každý má svého favorita na Hrad. Kandidáta nemáme, řekl poslanec ODS
Foto: Hans Štembera
Popisek: 29. kongres ODS. Post předsedy obhájil Petr Fiala

„Čekal jsem, že přijdete s vlastním prezidentským kandidátem. Toho evidentně nemáte, což mě dost zaráží, při tak početné základně 3 stran. Nemyslíte, že je na čase začít více profilovat nové tváře? Myslím i pro další volby. A jelikož může vyhrát jen jeden, na základě čeho ho vyberete, pokud se do 2 kola dostanou 2 ze 3 kandidátů, které podporujete? Tvrdíte, že to budete sice rozhodovat, až situace nastane. Není to ale jen obyčejný alibismus? Jestli odpovíte díky předem,“ poznamenal čtenář a svůj dotaz poslal poslanci Karlu Krejzovi (ODS).

„Dobrý den, jsme demokratická strana a demokratická koalice. Respektujeme vzájemně svoje rozdílné názory. Každý z nás poslanců, senátorů a dalších členů má prostě jiného favorita. Alibismus to není,“ odvětil Krejza.

„Pro někoho může být podpora od vláda polibkem smrti. Ptali jste se předem kandidátů na prezidenta, zda o ni stojí? A co jim přesně nabízíte? Peníze na kampaň? A proč 3 a ne jednomu, když hlas 3 najednou dát nejde? A poslední otázka, proč když už jste jich podpořili tolik, jste nepodpořili Hilšera?“ zeptal se pak další čtenář poslance Petra Beitla.

„Dobrý den, dotaz na koalici Spolu zněl: Máte nějakého prezidentského kandidáta? Odpověď: Nemáme, našim voličům doporučujeme volit Fischera nebo Nerudovou nebo Pavla. Víc bych v tom nehledal,“ odvětil Beitl.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

Ing. Patrik Nacher byl položen dotaz

Vy budete Babiše volit za prezidenta?

Nebyl byste totiž jediný za ANO, kdo by ho nevolil. Nemyslíte, že to o něčem také vypovídá? Jasně, žijeme demokracii, kde jsou odlišné názory běžné. Na druhou stranu, není divné, když lídr strany nemá podporu ani u vlastních lidí?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Babiš je spojen s touto zemí, generál „zrada“ by ji klidně obětoval. Všechno ostatní je jen politika, vzkazuje Kotrba

10:15 Babiš je spojen s touto zemí, generál „zrada“ by ji klidně obětoval. Všechno ostatní je jen politika, vzkazuje Kotrba

Nehodlám žrát studené konzervy, jen abych někomu pomohl kolonizovat Ukrajinu, vzkazuje Štěpán Kotrba…