Jsme na hranici katastrofy. Varování energetika z Okamurova pódia

29.03.2023 19:41 | Reportáž
autor: vef

Hnutí SPD uspořádalo v Ostravě demonstraci s názvem „Lidé proti vládě“. „Jsme teď na hranici absolutní katastrofy po všech stránkách. A vláda to dál a dál prohlubuje. Odborníci utečou do Německa, firmy se odstěhují, lidé přijdou o baráky. Do příštích voleb se nedá čekat, jinak je po nás. To nemůžeme,“ zaznělo z úst odborníka na energetiku Vladimíra Štěpána, který byl posledním řečníkem demonstrace.

Jsme na hranici katastrofy. Varování energetika z Okamurova pódia
Foto: Daniela Černá
Popisek: Lidé proti vládě. Demonstrace SPD v Ostravě

„Pokud se této vlády zbavíme, klesnou ceny energií o 50 procent minimálně,“ rozhorlil se na demonstraci odborník na energetiku Vladimír Štěpán. Když uviděl billboard jednoho z občanů s nápisem: „Chceme ruský plyn a ropu“, uvedl: „Víte, že všechny státy Evropy ho odebírají. Vždyť to není pravda, co nám říká Fiala, velká lež.“

„Krizi udělala Fialova vláda. Základ položil Babiš. Tomu jsme psali jako prvnímu. Pan Havlíček nás ignoroval,“ sdělil Štěpán, který sám o sobě hovořil jako o nezávislém odborníkovi. „My se zadlužujeme nejvíce v Evropě. Měli jsme nejnižší státní dluh, teď to raketově roste. Jako řádní hospodáři doma byste si už nepůjčovali a přemýšleli, jak to splatit. Vláda se však včera rozhodla, že si vezme další miliardy. A kdo to všechno zaplatí? My všichni. Budete platit desetkrát dvacetkrát vyšší daně z nemovitostí, protože to jinak nezaplatíme,“ rozhorlil se Štěpán.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Jana Zwyrtek Hamplová byl položen dotaz

Migrační pakt

Vy tvrdíte, že jakýkoliv postih za nedodržování migračního paktu je vydíráním. Ale i když jsem proti povinným kótám, opravdu jde o vydírání, když ho naši politici schválili? Podle mě to byla chyba, kterou nevím, jestli se teď podaří ještě napravit.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Proboha, co to je?“ Šídlo a Sedláček natočili video. Lidé se zhrozili

20:15 „Proboha, co to je?“ Šídlo a Sedláček natočili video. Lidé se zhrozili

Knihovna Václava Havla čelí v poslední době obrovské krizi, která může vyvrcholit až zavřením instit…