Jsou to povaleči. A milují EU. Od Okamury zahřmělo na studenty

11.04.2018 11:42

Poslanec SPD Lubomír Volný se obul do studentů, kteří jezdí na vzdělávací program Erasmus do západní Evropy. Podle něj jsou to kampusoví povaleči, kteří tam žijí ve zlaté kleci. Píše to server Aktuálně.cz.

Jsou to povaleči. A milují EU. Od Okamury zahřmělo na studenty
Foto: Repro Facebook
Popisek: Poslanec SPD Lubomír Volný v ostrém dialogu s reportérkou ČT

Volný se domnívá, že studenti v západní Evropě získávají naprosto zkreslené informace o tamním životě. I z toho důvodu pak nejsou schopni odhalit hluboké problémy země, v níž pobývají. Volný následně dodal, že lidé se pak vracejí ze zahraničních pobytů naprosto nekriticky nastavení vůči Evropské unii. Volný svá slova uvedl na zasedání výboru pro evropské záležitosti Poslanecké sněmovny.

Původní text ZDE

Anketa

Zeman doporučil Babišovi jednat o vládě s SPD a KSČM. Je to dobré doporučení?

92%
8%
hlasovalo: 8492 lidí

Proti slovům poslance Volného se ohradila například bývalá proděkanka pro zahraniční styky Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy Kateřina Králová, jež uvádí, že studenti v zahraničí se musí odtrhnout mámě od sukně a začít být samostatní. Podle jejích slov dá studijní pobyt v zahraničí studentům tolik, co dva roky běžného studia doma. 

Poslanec Volný mimo jiné také uvedl, že zahraniční pobyty vnímá pozitivně, ale právě Erasmus je pro něj jakousi bublinou či zlatou klecí. Kromě toho se pak poslanec ohradil také proti tvrzení, že evropská integrace po druhé světové válce přispěla k udržení míru v Evropě.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Po rozhovoru Zemana v ruské televizi vláčeli prezidenta bahnem. Teď ale dostali výprask oni. Známá tvář z minulé Sněmovny tvrdě účtuje

15:42 Po rozhovoru Zemana v ruské televizi vláčeli prezidenta bahnem. Teď ale dostali výprask oni. Známá tvář z minulé Sněmovny tvrdě účtuje

Potom, co prezident Zeman promluvil v ruské televizi a konstatoval, že západní protiruské sankce jso…