Jsou žáci, co si myslí, že Hitler byl trenér slovenských hokejistů. Proto mluvil Zeman o vlastenectví

27. 9. 2013 22:45

REPORTÁŽ V Kyjově diskutoval Miloš Zeman o sociálních dávkách i o vlastenectví. Právě v tomto městě na Slovácku ukončil svou třídenní návštěvu Jihomoravského kraje.

Jsou žáci, co si myslí, že Hitler byl trenér slovenských hokejistů. Proto mluvil Zeman o vlastenectví
Foto: Daniela Černá
Popisek: Svou návštěvu Jihomoravského kraje zakončil prezident v Kyjově

Anketa

Kdo má Váš volební hlas? (strany jsou vybrané dle aktuálních průzkumů ČT)

7%
13%
32%
7%
4%
6%
hlasovalo: 23978 lidí
Poté, co navštívil Vyškov, zamířil prezident do Kyjova. Upozornil na to, že ve Vyškově došlo k předání sedmnácti vozů pro zdravotnickou záchrannou službu kraje. V této souvislosti ocenil práci záchranářů a volně pokračoval: „Vzdejme úctu lidem, kteří pracují pro tuto zemi. Vzdejme úctu lidem, jako jsou poctiví Baťovští, nikoli „Kožení“ podnikatelé, kteří vytvářejí pracovní příležitosti. Vzdejme úctu odborářům, kteří bojují za práva zaměstnanců. Vzdejme úctu úspěšným starostům,“ uvedl prezident Zeman na začátku svého proslovu. „Smyslem nejsou dlouhé projevy, ale vaše otázky,“ doplnil a tím zároveň i vyzval obyvatele, aby pokládali své dotazy.

OutStreamVideoPlayer

Lidé se dotazovali na dávky

Místní občany zajímala stanoviska prezidenta k nastavenému sociálnímu systému. „Jaký máte názor na snižování sociálních dávek?“ ptal se jeden z místních občanů. „Kdybych to měl vyjádřit stručně, řekl bych, že je mají dostávat ti, kdo jsou v obtížné životní situaci a hledají východisko tím, že hledají práci. Jestliže někdo nabízenou práci odmítne, je důvod pro snížení sociálních dávek. Znovu ale opakuji, pouze u těch, kdo odmítnou nabízenou práci. Takoví lidé jsou,“ reagoval Zeman, který by ovšem dávky dopřál těm, kteří se řádně starají o své děti a hledají práci. „Ono by bylo krásné, kdybych se na vás usmál a řekl: „Všem zvýšíme sociální dávky. Ne, zvyšujme je pouze těm, kdo si to opravdu zaslouží,“ doplnil Zeman.

K vlastenectví pomůže znalost historie

Další dotaz směřoval k výchově vlastenectví ve školách. „Myslím si, že bychom se měli pravdivě učit na základních, středních a samozřejmě i na vysokých školách historii našeho státu. Protože neznalost naší historie je právě důvod absence vlastenectví. Byla nedávno anketa mezi žáky středních škol. Jedna z otázek zněla: kdo to byl Adolf Hitler? Jedna odpověď, a to nebyla recesistická, zněla, že Adolf Hitler byl trenér slovenského hokejového mužstva. Má-li naše mládež takové historické povědomí, a všichni musíte uznat, že do naší historie Adolf Hitler nepochybně, a to negativně, zasáhl, tak v takovém případě, jak je chcete vychovávat k vlastenectví, když je neseznamujete s kořeny českých dějin,“ upozornil Zeman.

Fotogalerie: - Zeman v Jihomoravském kraji

Studenti VUT v Brně vyhlížejí hlavu státu
Limuzína prezidenta Miloše Zemana
Miloš Zeman vchází na fakultu, kde ho čeká diskuse...
Miloš Zeman poslouchá dotaz jednoho ze studentů
Šéf hradního protokolu ukazuje směr chůze
Prezident Zeman s jihomoravským hejtmanem Michalem...

Zeman rozdával podpisy

Velký zájem byl o podpisy prezidenta. Jeden autogram dal zrovna na pódiu. Právě v Kyjově prezident republiky svou třídenní návštěvu Jihomoravského kraje zakončil. Také v tomto regionu přislíbil, že se za rok opět vrátí.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Daniela Černá

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Z koho děláte blbce, vy idioti?“ Bloger se neudržel, když si přečetl, že vědci chtějí „rozkojit“ muže

18:56 „Z koho děláte blbce, vy idioti?“ Bloger se neudržel, když si přečetl, že vědci chtějí „rozkojit“ muže

Bloger Petr Paulczyňski je šokován z úvah o tom, že mužům by prý mohla připadnout ryze ženská role –…