Jste dobytek! Ministr Havlíček to schytal od naštvaného starosty

1. 8. 2020 17:57

Starosta Prahy 22 – Uhříněvsi Vojtěch Zelenka (STAN) se pustil do křížku s ministrem dopravy, průmyslu a obchodu za hnutí ANO Karla Havlíčkem. Nazval ho dobytkem.

Jste dobytek! Ministr Havlíček to schytal od naštvaného starosty
Foto: Hans Štembera
Popisek: Karel Havlíček, místopředseda vlády, ministr průmyslu a obchodu a ministr dopravy
reklama

Starosta Prahy 22 – Uhříněvsi Vojtěch Zelenka (STAN), se pořádně rozzlobil na ministra průmyslu, obchodu a dopravy za hnutí ANO Karla Havlíčka. Ze židle ho zvedlo Havlíčkovo jásání nad tím, že se podařilo zlomit údajný odpor Uhříněvsi ve věci výstavby pražského okruhu.

„Uhříněves zlomena. Panoptikum, kdy klíčový pražský okruh 14 měsíců nelogicky blokoval úředník z Uhříněvsi, je u konce. Po tlaku Ministerstva dopravy a Ředitelství silnic a dálnic jsme konečně získali územní rozhodnutí,“ napsal Havlíček na Twitteru.

doc. Ing. Karel Havlíček, Ph.D., MBA

  • BPP
  • Trvale pověřený řízením ministerstva dopravy
  • místopředseda vlády

Zelenka bouchl do stolu a připomněl ministrovi, jak to bylo doopravdy.

„Pane ministře, jste dobytek a píši vám to jako starosta Uhříněvsi. Proč Ministerstvo pro místní rozvoj pověřilo vydáním územního rozhodnutí náš stavební úřad, když tato řízení k dálnicím jinak řeší vaše ministerstvo? Myslíte, že u nás o to někdo stál? Nikoho jste se v roce 2018 neptali a rovnou to na nás hodili,“ rozčílil se starosta.

Starosta Uhřiněvsi se zlobí na ministra Havlíčka

Poukázal na to, že vydání uvalilo na bedra Uhříněvsi Ministerstvo pro místní rozvoj vedené Klárou Dostálovou z hnutí ANO.

Starosta Uhřiněvsi se zlobí

Dostálová starostovi obratem doporučila, aby si přečetl platný stavební zákon, podle kterého měla rozhodnutí vydat právě Uhříněves.

„Pane starosto, musíte si přečíst platný SZ. Tyto speciální stavby umisťuje obecný SU (ÚR) a až stavební povolení vydává speciální SU, v daném případě MD. MMR tento SU stanovil v souladu s dnes platným SZ. Až nový zákon řeší vyjmutí liniových staveb z obecných SÚ na státní SÚ,“ uvedla ministryně.

Klára Dostálová odpovídá rozzlobenému starostovi

Vojtěch Zelenka to však viděl jinak a poukázal na to, že ve věci dálnic by měly vydávat rozhodnutí krajské úřady, a nikoli městské úřady. A jelikož jde o úsek Běchovice – D1, týká se dálnice.

„Územní rozhodnutí dělají dle zákona příslušné silniční správní úřady. Z rešerše, kterou jsem si dnes dělal, jsou to v případě dálnic krajské úřady, jejichž rozhodnutí po odvolačkách vydává MD ČR,“ uvedl starosta.

Starosta se zlobí

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„11 cikánů pryč.“ Bohumín: Článek, ze kterého se zvednul kufr. A hnusné video

21:33 „11 cikánů pryč.“ Bohumín: Článek, ze kterého se zvednul kufr. A hnusné video

Moravskoslezský kraj se rozhodl pomoci pozůstalým po obětech požáru panelového domu v Bohumíně a lid…