Jste extremisti, řekl Kubiceho úřad levicové iniciativě. Odpověď je na světě

11.04.2013 10:03

Hnutí Alternativa Zdola, které založila levicová ekonomka Ilona Švihlíková, se rázně ohradilo proti rozhodnutí Ministerstva vnitra, které hnutí zařadilo mezi potenciálně nebezpečné extremisty. Alternativa Zdola to označuje za absolutní selhání Kubiceho úředníků.

Jste extremisti, řekl Kubiceho úřad levicové iniciativě. Odpověď je na světě
Foto: Hans Štembera
Popisek: Hosty pořadu Michaely Jílkové Máte slovo byli mimo jiné i Ilona Švihlíková nebo Jaroslav Kubera

„Alternativa Zdola podporuje komunitní rozvoj, podobně jako spřátelené organizace v celém světě. Mezi hlavní náplň naší činnosti patří rozvíjení občanské účasti na veřejném dění, např. prostřednictvím participativních rozpočtů, a transparentní veřejná správa,“ píše se v prohlášení.

Údajná „extremistická“ činnost pak spočívá v organizaci odborných debat, seminářů a přednášek, vypracovávání projektů, včetně legislativní činnosti, či individuální poradenství v těžkých životních situacích. Její činnost je prý zcela v souladu s Agendou 21, kterou schválila vláda.

Fakt, že takové hnutí bylo zařazeno mezi extremistické organizace, svědčí prý buď o tom, že Zprávu o extremismu na ministerstvu psaly zcela nekompetentní osoby, a nebo existovalo politické zadání diskreditovat rozvíjející se občanské iniciativy. Tato činnost je však absolutně neslučitelná s tím, co by mělo vykonávat Ministerstvo vnitra. 


 

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: jav

Ing. Petr Bendl byl položen dotaz

Pomoc zemědělcům

Dobrý den, jste pro pomoc zemědělcům kvůli nepřízni počasí? Já to narovinu nechápu. Proč se pořád zemědělci tak podporují? Netvrdím, že to mají lehké, ale kdo to má dnes snadné? A podporují se snad jiná odvětví, protože se jim nedaří? Neměli by se zemědělci na takovou situaci připravit a třeba nějak...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Úlet Jakuba Voráčka, hvězdy ČT po boku Záruby. Hrubé

10:07 Úlet Jakuba Voráčka, hvězdy ČT po boku Záruby. Hrubé

Zblblí Češi na všechno skočí Andreji Babišovi. Tak se v minulosti vyjádřil někdejší elitní hokejista…