Jste extremisti, řekl Kubiceho úřad levicové iniciativě. Odpověď je na světě

11.04.2013 10:03 | Zprávy

Hnutí Alternativa Zdola, které založila levicová ekonomka Ilona Švihlíková, se rázně ohradilo proti rozhodnutí Ministerstva vnitra, které hnutí zařadilo mezi potenciálně nebezpečné extremisty. Alternativa Zdola to označuje za absolutní selhání Kubiceho úředníků.

Jste extremisti, řekl Kubiceho úřad levicové iniciativě. Odpověď je na světě
Foto: Hans Štembera
Popisek: Hosty pořadu Michaely Jílkové Máte slovo byli mimo jiné i Ilona Švihlíková nebo Jaroslav Kubera

„Alternativa Zdola podporuje komunitní rozvoj, podobně jako spřátelené organizace v celém světě. Mezi hlavní náplň naší činnosti patří rozvíjení občanské účasti na veřejném dění, např. prostřednictvím participativních rozpočtů, a transparentní veřejná správa,“ píše se v prohlášení.

Údajná „extremistická“ činnost pak spočívá v organizaci odborných debat, seminářů a přednášek, vypracovávání projektů, včetně legislativní činnosti, či individuální poradenství v těžkých životních situacích. Její činnost je prý zcela v souladu s Agendou 21, kterou schválila vláda.

Fakt, že takové hnutí bylo zařazeno mezi extremistické organizace, svědčí prý buď o tom, že Zprávu o extremismu na ministerstvu psaly zcela nekompetentní osoby, a nebo existovalo politické zadání diskreditovat rozvíjející se občanské iniciativy. Tato činnost je však absolutně neslučitelná s tím, co by mělo vykonávat Ministerstvo vnitra. 


 

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: jav

Ing. Petr Beitl byl položen dotaz

Eurokomisař

Pořád se tu mluví o eurokomisaři. Mě by zajímalo, v čem je pro nás lidi tato funkce důležitá? A jestli je, proč se diskutuje o tom, kdo jej nominuje víc, než o tom, kdo bude nominovaný? Fakt si myslíte, že nezkušená Nerudová je dobrá volba? Proč třeba nenominujete nějakého nestranného kandidáta, kte...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Další kolo války Černochové s Řehkou viděli i poslanci

20:53 Další kolo války Černochové s Řehkou viděli i poslanci

Ministryně obrany Jana Černochová měla zakázat náčelníkovi generálního štábu Karlu Řehkovi zřízení o…