Jste ještě křesťan, nebo už jste konvertoval k islámu, uhodil čtenář na Bělobrádka. Zde je odpověď

07.04.2017 14:16

Z PROFILŮ Předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek odpovídal na dotazy čtenářů serveru ParlamentníListy.cz. Vyjádřil se kupříkladu k aktivitám svého stranického kolegy Jiřího Čunka, nevynechal Andreje Babiše (ANO) a bez odpovědi neponechal ani otázku, zda se chystá konvertovat k islámu.

Jste ještě křesťan, nebo už jste konvertoval k islámu, uhodil čtenář na Bělobrádka. Zde je odpověď
Foto: Hans Štembera
Popisek: Pavel Bělobrádek
reklama

„Poslyšte, jste vy vůbec křesťané, nebo jste konvertovali k islámu, co to provádíte v tom Brně za prasárny ve školách, to nemyslíte vážně, společně s dalšími, podpořím otce dívky, která se nebála říci svůj názor proti multikulti, jste snad hluší, že to tady nechceme?“ ostře udeřila jedna z čtenářek serveru na vicepremiéra české vlády. Předseda KDU-ČSL odvětil, že může mluvit jen za sebe, přičemž může dámu ujistit, že se nechystá konvertovat k islámu.

MVDr. Pavel Bělobrádek, Ph.D., MPA

  • KDU-ČSL
  • originální osobnost, konečně,jako každý člověk
  • poslanec

Pár slov padlo také k situaci v KDU-ČSL. Stranu letos čeká sjezd a Bělobrádek věří, že bude předsedou strany i po něm. Nepřipouští si, že by proti němu kandidoval a zvítězil zlínský hejtman, senátor a starosta Vsetína Jiří Čunek. V pozici předsedy se chce Bělobrádek starat o to, aby uspěla dvojkoalice KDU-ČSL a Starostů a nezávislých. Bělobrádek věří, že mohou uspět, neboť mohou získat statisíce hlasů váhajících voličů.  

„Pěkný den, předsedou lidovců budu i po sjezdu. O koalici jsem já nerozhodl, ale Celostátní konference hlasováním. Tudíž jsem já nic nepokazil a všechno zvládneme. Průzkumy vycházejí dobře, když zabereme, bude to dobré. Klidně můžeme i vyhrát, volných hlasů jsou statisíce,“ věří Bělobrádek.

Jiří Čunek

  • KDU-ČSL
  • ANO křesťanským hodnotám
  • senátor

„Aktivity J. Čunka bych nepřeceňoval. Je pravda, že on koalici výrazně podporuje, což v jeho kraji je menšinový názor. Ale to vyřešíme,“ doplnil.

K dobrému volebnímu úspěchu mohou pomoct i Mladí křesťanští demokraté. Bělobrádek čtenářům vysvětloval, že jde o mládežnickou organizaci KDU-ČSL. Voliče je však třeba přesvědčit, že KDU-ČSL není jen stranou pro křesťany.

Došlo i na přímou volbu prezidenta. Bělobrádek oznámil, že o případné prezidentské kandidatuře mluvil i s někdejším senátorem Petrem Pithartem (KDU-ČSL) a ten se s ohledem a svůj věk již necítí na volební kampaň. Pithart se narodil v roce 1941.

„Pane ministře, ve vaší gesci je věda a výzkum. Co jste udělal pro Akademii věd? Proč na rozdíl od Sobotky nejste na dnešním sněmu? Anebo jste a nepíše se o tom? Taky by mě zajímalo, zda neuvažujete podpořit právě Drahoše, pokud bude kandidovat na prezidenta?“ ptal se další čtenář serveru ParlamentníListy.cz.

Bělobrádek odvětil, že vědu podporuje. „Na sněmu jsem byl, jako tradičně. AV ČR má konečně solidní rozpočet, který narůstá a rušíme kafemlýnek. Podporujeme i neuniverzitní výzkum,“ napsal. Kandidaturu Jiřího Drahoše ponechal stranou.

Stranou pozornosti předsedy KDU-ČSL nezůstal ani šéf hnutí ANO Andrej Babiš. „Stále řešíte majetek a podnikatelské aktivity Babiše. Nemyslíte, že je ale mnohem podstatnější, jak ke svému majetku přišel? Evidentně má s dokazováním původu majetku problém. Co bude dál? Zapadne tato kauza jako třeba Čapí hnízdo?“ zeptal se jeden ze čtenářů serveru ParlamentníListy.cz. Podle Bělobrádka je na voličích, koho si zvolí do Sněmovny.

„Pěkný den, pokud se jedná o trestně právní rovinu, od toho jsou dotčené orgány. Otázka etiky je věc skutečně na médiích a občanech. My jsme vyzvali pana Babiše, ať vše vysvětlí,“ podotkl Bělobrádek.

Nakonec padlo i jméno prezidenta Zemana. „Zdálo se mi to, nebo byl místopředseda KDU-ČSL na shromáždění příznivců prezidenta, kde oznámil, že bude příští rok mandát obhajovat? A byl tam ještě někdo jiný od vás? Myslel jsem, že vy s prezidentem zrovna nesympatizujete, a stále doufám, že přemluvíte Pitharta, nebo koho vlastně podpoříte? Volby jsou už za necelý rok,“ podotkl čtenář.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

„Pěkný den, ano, Jan Bartošek šel na koncert, o nikom jiném nevím. Přemlouvat nikoho nemá cenu. Buď chcete, nebo ne. Nejspíše nikoho nepostavíme. Posoudíme, kdo bude kandidovat, a pak můžeme vyjádřit podporu nebo doporučení voličům,“ odpověděl Bělobrádek.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

A dost! U Pirátů bouchli do stolu: Babiš je estébák. Sám je migrant a dováží ekonomické migranty do svých drůbežáren!

16:06 A dost! U Pirátů bouchli do stolu: Babiš je estébák. Sám je migrant a dováží ekonomické migranty do svých drůbežáren!

„Zřejmě jeho jediný program je Antipirát. Z tohoto pohledu to ukazuje, že spíše úplně rezignoval na …