Jste můj zaměstnanec, napsal občan senátoru Štětinovi z TOP 09. A ten...

26.11.2013 8:58

Senátor Jaromír Štětina odmítá, že by byl jako člen zákonodárného sboru čímsi jako zaměstnancem občanů. Nedávno se mu to prý kdosi pokoušel tvrdit a přiměl tím zákonodárce z klubu TOP 09 k výkladu, že zastupitelská demokracie rozhodně takto nefunguje.

Jste můj zaměstnanec, napsal občan senátoru Štětinovi z TOP 09. A ten...
Foto: Hans Štembera
Popisek: Senátor Jaromír Štětina
reklama

„Tuhle mi opět někdo napsal, že jsem jako senátor jeho zaměstnanec, neboť jsem placen z jeho daní,“ napsal senátor na svůj Facebook. Svůj zaměstnanecký poměr však jednoznačně odmítá. „Jako zaměstnanec bych musel poslouchat jeho příkazy, ale Ústava mi ukládá, abych jako zákonodárce postupoval podle svého vědomí a svědomí,“ vzkazuje svému „zaměstnavateli“.

Své svědomí prý často uplatňuje proti názorům řady daňových poplatníků, dokonce i proti názorům svých vlastních voličů. „Říká se tomu zastupitelská demokracie, v níž voliči dávají kandidátovi velmi cenný dar, totiž důvěru,“ vysvětluje.

Pokud se prý některému z daňových poplatníků jeho rozhodnutí nelíbí, může se bránit veřejnými projevy nespokojenosti a především tím, že jej v příštích volbách nebude volit - za předpokladu, že bude Štětina znovu kandidovat.

Co přesně napsal na Facebook senátor Štětina:

Tuhle mi opet nekdo napsal, ze jsem jako senator jeho zamestnec, neboť jsem placen z jeho dani. Nejsem jeho zamestnanec, neb bych jako zamestnanec musel poslouchat jeho prikazy. Ustava mi uklada, abych jako zakonodarce postupoval podle sveho vedomi a svedomi, což cinim, pricemz v mnoha pripadech tak cinim v rozporu s nazorem rady danovych poplatniku a casto i v rozporu s nazory mych volicu. Rika se tomu zastupiteLska demokracie, v niz volici davaji kandidatovi velmi cenny dar, totiz duveru. Danovi poplatnici se mohou proti mym rozhodnutim branit verejne projevenou nespokojenosti a odmitnutim mne volit, kdyby mne znovu napadlo kandidovat.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: jav
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Bývalý chvilkař Minář představil své politické hnutí. A tvrdě narazil. Známé mediální tváře mu rozstřílely web, program... všechno!

16:46 Bývalý chvilkař Minář představil své politické hnutí. A tvrdě narazil. Známé mediální tváře mu rozstřílely web, program... všechno!

Mikuláš Minář představil své nové politické hnutí. Rozhodně nehodlá být pětiprocentní stranou. „Hled…