Julínkův Cikrt se vysmál vládě. Zadělává si prý na vážný problém

29.05.2014 22:57

Bývalý mluvčí někdejšího ministra zdravotnictví Tomáše Julínka Tomáš Cikrt i nadále zavedení poplatků hájí. V ČT vytkl současné vládě, že nejedná systémově, když poplatky ruší.

Julínkův Cikrt se vysmál vládě. Zadělává si prý na vážný problém
Foto: Zbyněk Pecák
Popisek: Tomáš Cikrt

Všechny s výjimkou poplatku za ambulanci mají být zrušeny k 1. lednu 2015. „Tato vláda má velký smysl pro humor. Nejprve vytvoří problém a pak se ho snaží záplatovat. Ono se řekne, vždyť je to jenom 5 miliard, nic se nestane, ale do dvou let bude zdravotnictví v deficitu, nepohne se ani o kousek a nějaký nový ministr tady bude znovu řešit ten samý problém – že nebudou peníze,“ konstatoval Cikrt.

Regulační poplatky regulovaly

Pak přiznal, že propagace regulačních poplatků nebyla zvolena správně, protože plnily mnohem větší roli než pouhou regulaci. „Existují důkazy, že v prvních letech regulační poplatky skutečně regulovaly. Asi se to ale špatně nazvalo. Jejich funkce byla mnohem víc než regulační. Poplatky byly jenom začátkem, následovat měly další reformy systému. To se teď neděje a je to vážný problém,“ varoval.

„Zdá se mi, že kdyby Julínek nezavedl poplatky, tak by se politici neměli proti čemu vymezovat. Já pro poplatky nepláču,“ dodal. Právě ve čtvrtek Senát schválil vládní návrh na navýšení plateb za státní pojištěnce zdravotním pojišťovnám, které má částečně kompenzovat pětimiliardovou ztrátu, jež zrušením poplatků vznikne. Do státní pokladny má však navýšení přinést jen 2,1 miliardy korun.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: lze

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Tichý start krize? Lidé vzali Deutsche Bank útokem, odklánějí úspory, tvrdí server

18:36 Tichý start krize? Lidé vzali Deutsche Bank útokem, odklánějí úspory, tvrdí server

Deutsche Bank stojí podle portálu ZeroHedge před možným bankrotem. V několika minulých týdnech své i…