Juncker zase vrávolal při chůzi, prý kvůli ischiasu

20.12.2018 21:19

Premiér Andrej Babiš (ANO) vyrazil na počátku týdne na evropsko-africký summit do Vídně. A nebyl zdaleka sám. Zahraniční média zaznamenala, jak předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker vrávoral při chůzi na schodech. Prý kvůli zánětu sedacího nervu. Ve Vídni se objevil také maďarský premiér Viktor Orbán. Přijel odhodlán prosadit zde jeden názor.

Juncker zase vrávolal při chůzi, prý kvůli ischiasu
Foto: nato.int
Popisek: Předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker
reklama

 V hlavním městě Rakouské republiky se sešli státníci z Evropy a z Afriky. Chtějí řešit migrační krizi a ekonomickou pomoc africkému kontinentu. Pozornost novinářů upoutal také předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker, který vrávoral na schodech. Zlí jazykové v minulosti tvrdili, že nejdůležitější politik v Evropské komisi občas až příliš kamarádi s lahvemi vína či ginu.

Juncker tato nařčení opakovaně odmítl. Uznal sice, že má problémy s chůzí, ale prý je to způsobeno zánětem sedacího nervu, jenž je znám také pod lidovým označením houser.

Světoví lídři však řešili i mnohem důležitější věci, než je ischias předsedy Evropské komise. Viktor Orbán přijel do Vídně s jasným plánem. „Jsme toho názoru, že pomoc musí být poskytnuta především africkým státům, a ne migrantům přicházejícím do Evropy, zvláště ne do Maďarska,“ předestřel Orbán svou strategii. Jeho vyjádření je dostupné na stránkách úřadu maďarského premiéra. Orbán věří, že tento princip přijme většina účastníků za svůj.

Pokud jde o mnohokrát probíraný pakt o migraci, Orbán se nediví, že byl přijat. Mnozí občané většiny zemí, které hlasovaly pro pakt, putují po světě jako migranti. V případě Maďarska a dalších zemí, jako USA či Česká republika, je to však podle Orbána jinak. Považuje tedy za logické, že tyto země hájí jiné zájmy než většina členů OSN.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zvýhodnit očkované? Petr Žantovský zúčtoval s Rychetským: Na Ústavním soudu nemá co dělat!

9:10 Zvýhodnit očkované? Petr Žantovský zúčtoval s Rychetským: Na Ústavním soudu nemá co dělat!

TÝDEN V MÉDIÍCH Předseda Ústavního soudu Pavel Rychetský asi nečetl Ústavu a neví, že v ní je zakotv…