Jurečka v úterý oznámí, zda bude kandidovat na předsedu KDU-ČSL

15.03.2015 15:41 | Zprávy

Ministr zemědělství Marian Jurečka (KDU-ČSL) v úterý oznámí, zda bude na květnovém sjezdu lidovců kandidovat na předsedu strany. Zpravodajský server Echo24.cz dnes s odkazem na vyjádření krajského tajemníka KDU-ČSL Jana Dostála napsal, že Jurečka na předsedu kandidovat nebude. Jurečka ani Dostál nechtěli ČTK tuto informaci potvrdit.

Jurečka v úterý oznámí, zda bude kandidovat na předsedu KDU-ČSL
Foto: hns
Popisek: Marian Jurečka v půlnočním rozhovoru

Jurečku v sobotu na nejvyšší stranický post navrhla okresní konference přerovské KDU-ČSL, řekl dnes ČTK předseda tamní okresní organizace Zdislav Ház. Jurečka pochází z Rokytnice u Přerova a nyní zastává post prvního místopředsedy KDU-ČSL, v jejímž čele stojí Pavel Bělobrádek.

"Dnes (v sobotu) na okresní konferenci, která mě před pěti lety vyslala do vysoké politiky, jsem řekl, zda budu či nebudu kandidovat na předsedu KDU-ČSL," napsal Jurečka na svém facebookovém profilu. ČTK sdělil, že postoj k případné kandidatuře na post šéfa KDU-ČSL zatím nebude komentovat. Své rozhodnutí Jurečka plánuje oznámit v úterý a stranické kolegy z Přerovska požádal, aby si jeho vyjádření zatím nechali pro sebe.

Jurečka už dříve nevyloučil kandidaturu na nejvyšší stranický post

Dostál, který se přerovské konference zúčastnil a který podle serveru Echo24.cz řekl, že Jurečka kandidovat nebude, odmítl na dotaz ČTK tuto informaci komentovat. Sdílný nebyl ani Jurečka. "Jediné, co je pravda, že jsem dostal nominaci na předsedu," napsal ČTK Jurečka a zopakoval, že své rozhodnutí oznámí v úterý.

Jurečka už dříve nevyloučil kandidaturu na nejvyšší stranický post. Sjezd lidovců bude v květnu ve Zlíně. Předsednickou pozici na něm bude obhajovat vicepremiér pro vědu, výzkum a inovace Bělobrádek, kterého favorizují velmi dobré výsledky lidovců v posledních parlamentních, evropských i komunálních a senátních volbách, jako i fakt, že na předsedu kandiduje pravděpodobně naposledy.

Vedle dvou členů vlády se do vedení KDU-ČSL chce vrátit i současný místopředseda Jan Bartošek. Obhajobu místopředsednické funkce nevyloučila ani bývalá europoslankyně Zuzana Roithová. Pětici místopředsedů doplňují Roman Línek a Klára Liptáková. Ve straně se ale hovoří o tom, že by na květnovém sjezdu o některý z místopředsednických postů mohli projevit zájem i šéf lidoveckých poslanců Jiří Mihola, předseda sněmovního výboru pro evropské záležitosti Ondřej Benešík nebo europoslanec Tomáš Zdechovský.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: čtk, mp

Ing. Miroslav Balatka byl položen dotaz

Víte, co mi přijde zajímavé?

Že všichni, kdo evidentně volili koalici SPOLU si nepřipouští, že za svůj neúspěch a úspěch jiných stran si mohou sami svou politikou. Proč máte dojem, že roste obliba protestních stran? Myslíte, že voliči jsou tak hloupí a věří populistům a extrémistům nebo připouštíte, že prostě tato vláda dělá ně...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Srbský prezident: 3 až 4 měsíce do velké války v Evropě. Možná dřív

21:00 Srbský prezident: 3 až 4 měsíce do velké války v Evropě. Možná dřív

Velká konfrontace je blízko. „Ne víc než tři až čtyři měsíce,“ říká v rozhovoru pro švýcarský magazí…