Kaczyński vyzval k odchodu z politiky polského "prezidenta EU"

28.06.2016 16:33

Ruská agentura RIA Novosti poukázala na to, že brexit výrazně nedopadá jen na Velkou Británii a na špičky v Bruselu, ale také na Polsko. Šéf vládní strany Právo a spravedlnost Jarosław Kaczyński totiž konstatoval, že za oslabení EU a odchod Británie ze společenství nese přímou odpovědnost „prezident EU“, přesněji řečeno předseda Evropské rady Donald Tusk. Měl by proto odejít z politiky.

Kaczyński vyzval k odchodu z politiky polského "prezidenta EU"
Foto: commons.wikimedia.org/Andrzej Barabasz
Popisek: Donald Tusk

Donald Tusk dlouhá léta vedl polskou stranu Občanská platforma, která je dnes stranou opoziční. A Kaczyński vyzývá svého někdejšího politického soka, aby ihned skončil v evropské politice, protože jako jeden z předních aktérů bruselské politiky nese hlavní odpovědnost za brexit. Kaczyński se v tomto smyslu vyjádřil před polskými novináři.

Šéf současné vládní strany má za to, že Evropská komise má řešit jen záležitosti, které se týkají všech členských států. A nic víc. Regionální záležitosti mají být řešeny na úrovni regionů, mezinárodní záležitosti na úrovni dvou států, které spolu jednají. Jen to, co zbude, má řešit Evropská unie.

„Tento princip se v Evropské unii dnes velmi hrubě porušuje, zejména se s nepřátelstvím střetávají národní státy, ne všechny, ale pouze slabé,“ udeřil Kaczyński. To je jeden z důvodů, který Brity vytlačil z EU. Vedení EU by proto mělo přijmout osobní odpovědnost a zareagovat odpovídajícím způsobem. Zejména ponurá role, kterou hraje Donald Tusk, který jednal s Brity, a ... oni nic nedostali. On je přímo zodpovědný za brexit a měl by zmizet z evropské politiky,“ uzavřel šéf vládní strany.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Uhelná elektrárna“ Niedermayer nám zatápí. Měl by také ekologicky ukončit činnost. Pravicový komentátor se baví

16:35 „Uhelná elektrárna“ Niedermayer nám zatápí. Měl by také ekologicky ukončit činnost. Pravicový komentátor se baví

Pravicový komentátor Jan Paluska se vysmívá europoslanci Luďku Niedermayerovi (TOP 09), který na své…