Kalousek: Dvě komunistické rozvědky. Jedné se upsal obchodník Babiš, druhé parašutista Pavel

18.08.2022 13:52 | Ze sítí

Exposlanec Miroslav Kalousek komentuje dlouhodobé výsledky průzkumů prezidentských voleb v roce 2023, podle nichž se ve druhém kole utká šéf ANO Andrej Babiš a generál Petr Pavel. Kalousek opakovaně připomíná, že oba prezidentští kandidáti působili v bezpečnostních složkách komunistického režimu.

Kalousek: Dvě komunistické rozvědky. Jedné se upsal obchodník Babiš, druhé parašutista Pavel
Foto: Hana Brožková
Popisek: Miroslav Kalousek

„Komunistický režim měl dvě zahraniční rozvědky. Civilní (I. správa StB), které podepsal spolupráci obchodník Babiš r. 1982 a vojenskou(ZS GŠ), do jejíhož speciálního kurzu pro zahraniční rozvědčíky nastoupil parašutista Pavel v r. 1988. Motivy měli stejné,“ uvedl Kalousek při sdílení výsledků dalšího volebního průzkumu.

 

 

Již dříve Kalousek průzkumy komentoval slovy, že z obou kandidátů by s nelibostí volil generála Pavla. „Asi si to zasloužíme. Asi nám nezbývá nic jiného, než 32 let po listopadu volit jednoho nebo druhého ‚prominentního spratka‘ z té či oné prominentní bolševické rodiny. V takovém případě bych volil Petra Pavla. Pořád ale doufám, že budu mít důstojnou šanci,“ poznamenal Kalousek v červenci, což si Pavel nenechal líbit.

„Jsem zvyklý jednat na rovinu a nic neskrývat. Pravdu ohledně mého členství v KSČ a zahájení studia v kurzu vojenského zpravodajství jsem už řekl mnohokrát,“ opáčil Pavel a s tím, že Kalousek tímto klesl hodně hluboko.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: jma

Andrej Babiš byl položen dotaz

VY

Je dobré, že jste si uvědomil, že nemáte na to, být prezident, ale prý zas chcete být premiér. A co takhle skončit? Proč nechcete z politiky odejít, byť jak sám říkáte, Vaše žena a rodina by to ocenili? A určitě ne jen oni.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Nerudová: Putin se dnes rozhodl zničit Rusko

12:41 Nerudová: Putin se dnes rozhodl zničit Rusko

Kandidát na prezidenta generál Petr Pavel reaguje na včerejší rozhodnutí ruského prezidenta Vladimir…