Kalousek: Estébácká a sprostá pomluva. Nevyhrožoval jsem policistovi

29.06.2012 10:13

Miroslav Kalousek je opět předmětem zájmu médií. Nyní se objevily informace, že se měl pokusit přímo ovlivnit vyšetřovatele případu Vlasty Parkanové, který jeho slova označil za výhrůžku a nátlak. Kalousek tvrdí, že mu volal jen proto, aby jej informoval, že mu zasílá odborné stanovisko a spekulace o nátlaku jsou podle něj sprosťárny estébáckého charakteru.

Kalousek: Estébácká a sprostá pomluva. Nevyhrožoval jsem policistovi
Foto: Hans Štembera
Popisek: Miroslav Kalousek a Vlasta Parkanová

„Ministr Kalousek po vznesení obvinění vystupuje jako nejhlasitější obhájce Vlasty Parkanové s tím, že vydat ji procesu spravedlnosti na základě důkazů, které policie nashromáždila, by bylo svévolnou šikanou nevinného člověka,“ píše server Respekt.cz.

Ministr financí se prý nezastavil ani před přímým nátlakem na vyšetřovatele. Osobně prý zatelefonoval detektivovi Jiřímu Mazánkovi, který na případu pracuje a navrhl Parkanovou obvinit. Mazánek v písemném záznamu o telefonátu uvedl, že ministr Kalousek na něj měl vyvíjet nátlak a vyhrožovat mu, že „u policie skončil.“ Záznam předal svým nadřízeným a informoval o něm dozorujícího státního zástupce Jana Kořána z Vrchního státního zastupitelství v Praze. „Řekl mi o osobním kontaktu s panem Kalouskem a sdělil, že ho vnímá jako nátlak,“ potvrzuje státní zástupce.

„Ujišťuji vás, že se žádným tlakem a vyhrožováním zastrašit nenechám,“ prohlašuje vyšetřovatel Mazánek. „Postupujeme striktně podle trestního řádu a nezalekneme se,“ doplňuje státní zástupce Kořán.

„Tohle obvinění mohu označit za sprostou pomluvu estébáckého charakteru,“ ohrazuje se Kalousek. Vyšetřovateli prý podle Respekt.cz sice telefonoval, ale jen aby mu sdělil, že mu posílá odborné stanovisko, zpochybňující policejní obvinění Parkanové.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jav

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Rozhodovat za všechny Čechy je od Hřiba odvážné. To není jen Praha, varuje Hyťhová z SPD a říká, kolik nás to bude stát

8:45 Rozhodovat za všechny Čechy je od Hřiba odvážné. To není jen Praha, varuje Hyťhová z SPD a říká, kolik nás to bude stát

ROZHOVOR „To, že se spolupráce mezi Českou republikou a Tchaj-wanem promítne do výměny studentů, je …