Kalousek: Modlím se za pana Torubarova

29.05.2013 13:41

Ministr financí Miroslav Kalousek, ministr spravedlnosti Pavel Blažek a ministr zahraničí Karel Schwarzenberg oznámili, že vláda dnes schválila zákon o státním zastupitelství. Řeč poté ale byla hlavně o vydání podnikatele Torubarova do Ruska.

Kalousek: Modlím se za pana Torubarova
Foto: Hans Štembera
Popisek: Miroslav Kalousek
reklama

"Vláda schválila zákon o státním zastupitelství. Rád bych poděkoval všem kolegům napříč politickým spektrem za věcnou diskuzi,” uvedl Blažek. Objasnil, že budou zrušena vrchní státní zastupitelství a jejich pravomoci přejdou na zastupitelství nejvyšší a krajská.

Je to neštěstí

Kalousek pro zákon o státním zastupitelství nakonec hlasoval. „Pan ministr Blažek už řekl, že ta diskuze byla velice věcná,“ uvedl ministr financí s tím, že Blažek mu vysvětlil důvody pro drahou reformu a slíbil, že nebude potřeba přidávat resortu spravedlnosti peníze.

Padly také otázky na situaci podnikatele Alexeje Torubarova. „Co se mě týká, já nevím, o čem pan premiér mluvil v Rusku a jestli se na osud pana Torubarova zeptal. Byly zde pochyby, jestli to vydání odpovídalo českému právnímu řádu,“ vysvětlil Schwarzenberg. „Jestli to je ostuda? Já bych řekl spíše neštěstí,“ dodal ministr zahraničí.

Blažek odmítl, že by s Kalouskem kvůli Torubarovi vedl spor. „Novináři stále hledají spory,“ prohlásil s tím, že jde pouze o právní stránky věci. „Se slovem neštěstí, jak řekl pan Schwarzenberg, já nemám vůbec žádný problém,“ doplnil. Blažek by rád diskuzi o sporech ukončil. „Pokládám to opravdu za neštěstí. ten pán se na nás obrátil o ochranu a my jsme ho vydali,“ podotkl Kalousek.

„Já se za něj velmi často modlím, ale obávám se, že mé modlitby budou vzhledem k systému, do jakého byl pan Torubarov vydán, k ničemu,“ myslí si Kalousek. „Já dost obtížně umím pochopit uvažování některých soudů,“ dodal ministr financí.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: joh
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

A dost, nezkušená šéfko TOP 09! Markéta Pekarová Adamová narazila. Ústavní právníci stojí za Zemanem

4:40 A dost, nezkušená šéfko TOP 09! Markéta Pekarová Adamová narazila. Ústavní právníci stojí za Zemanem

Slova předsedkyně TOP 09 Markéty Pekarové Adamové, že svévolný Zemanův výklad Ústavy nezná mezí, nen…