Kalousek: V policejním materiálu k Parkanové jsou lži. A to je to nejhorší

2. 7. 2012 9:41

Podle ministra financí Miroslava Kalouska (TOP09) není v nynější fázi vyšetřování případu předražených letadel CASA tak podstatné to, jestli bude bývalá ministryně Vlasta Parkanová (TOP09) vydána. Lživá policejní žádost o vydání je podle šéfa resortu financí na prvním místě.

Kalousek: V policejním materiálu k Parkanové jsou lži. A to je to nejhorší
Foto: hns
Popisek: Miroslav Kalousek a Vlasta Parkanová, koláž

Nejpodstatnější na celé kauze CASA jsou podle minstra financí hlavně motivy, které k tomu vedly, a také vyšetřování této skutečnosti. Kalousek si myslí, že se jedná o privatizaci veřejné moci. Nyní je prý primární věcí, že v žádosti, kterou policie adresovala sněmovně, je několik prokazatelných lží.

Premiér Petr Nečas (ODS) se v neděli zmínil, že by bylo opravdu lepší, kdyby Parkanová sama požádala sněmovnu o vydání. Bylo by to podle něj lepší, protože by se tak zabránilo spekulacím o zasahování do případu. Včetně telefonátu Kalouska vyšetřovateli Jiřímu Mazánkovi.

Telefonát je ale podle Kalouska pseudokauza. „Není to žádné ovlivňování vyšetřování,“ míní Kalousek v rozhovoru pro pondělní Právo. Vyšetřovatel totiž prý dal ministrovi financí svůj kontakt sám s tím, že se má ozvat, když k případu bude mít cokoliv nového. Alespoň to tvrdí Kalousek a dodává, že si musí vyjasnit premiér s vyšetřovatelem, co je akceptovatelné a co není. „To není můj problém,“ dodává.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jno

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Bujará oslava narozenin Soukupa: Prezident Zeman pronesl projev. Mnozí čeští novináři budou ve varu

6:58 Bujará oslava narozenin Soukupa: Prezident Zeman pronesl projev. Mnozí čeští novináři budou ve varu

Podnikatel, mediální magnát, moderátor a generální ředitel TV Barrandov Jaromír Soukup včera oslavil…