Kalousek: Vít Bárta byl proti vám, pane Babiši, férový chlap

10.05.2017 14:15

Na slova ministra financí Andreje Babiše (ANO) na mimořádné schůzi Poslanecké sněmovny zareagoval předseda TOP 09 Miroslav Kalousek.

Kalousek: Vít Bárta byl proti vám, pane Babiši, férový chlap
Foto: Hans Štembera
Popisek: Miroslav Kalousek

„Pane ministře, nám strašně vadí, že svým chováním posouváte za účinné podpory pana prezidenta Českou republiku k banánovým republikám. A to se ještě omlouvám Kostarice. Česká republika si toto ale nezaslouží,“ podotkl úvodem Kalousek.

„Vy jste se vracel desítky let zpátky. Já se nebudu vracet ani k Čapímu hnízdu, ani k úvěrovým a daňovým podvodům. Já se podržím tématu schůze, tedy šokujících informací z nahrávek. Nechci zkoumat, jak se dostaly na veřejnost. Je věcí policie, aby to důsledně vyšetřila,“ dodal. Sněmovna však informace ignorovat nemůže. „Všechny tři nahrávky svědčí o bezprecedentním zneužívání politické moci,“ řekl Kalousek a pozastavil se nad kadencí vulgarismů vůči Babišovým vládním kolegům na první nahrávce. 

„Zazněla tam však také naprosto šokující informace. Kdy jste řekl, že jste vyvinul velkou snahu ohledně obsazení rozhodčího soudu. Je naprosto nepředstavitelné, aby politik vyvíjel aktivitu ve směru temných dohod nebo nátlaků ohledně personálních otázek,“ poznamenal.

K druhé nahrávce pak řekl jen to, že tam bylo potvrzeno, co všichni víme o MF Dnes i o Lidových novinách. „Tam se potvrdilo, že úkolujete své redakce pro své vlastní politické zájmy a pro dehonestaci svých politických soupeřů. Je to strašně nebezpečné pro demokracii. Ta nemůže existovat bez nezávislých médií. Jejich posláním je kontrolovat moc,“ dodal.

„Nahrávka číslo 3 pak dokazuje, že jste byl seznamován s informacemi z živého policejního spisu,“ rozčílil se Kalousek.

A vrátil se k Babišově projevu na půdě Poslanecké sněmovny. „Slyšel jsem podobným způsobem mluvit Víta Bártu. Vít Bárta byl takový váš předskokan na politické scéně,“ zmínil následně exministra dopravy Víta Bártu (VV), jehož však ve srovnání s Babišem nazval férovým chlapem.  

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nepřizpůsobení.cz. V Mostě právě vznikl projekt, který se nemusí líbit ombudsmance a obhájcům Romů

5:15 Nepřizpůsobení.cz. V Mostě právě vznikl projekt, který se nemusí líbit ombudsmance a obhájcům Romů

Dva Mostečané založili portál, který má bojovat proti „nepřizpůsobeným“. Lidé jim radí, ať s příživn…