Kalousek: Zprávu OLAF jsem četl. Je to podvod

03.01.2018 7:52

Zpráva OLAF ke kauze Čapí hnízdo prý dokládá podvod. Tvrdí to alespoň šéf poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek, jenž tvrdí, že zprávu četl. Píše o tom deník Právo.

Kalousek: Zprávu OLAF jsem četl. Je to podvod
Foto: Oldřich Szaban
Popisek: Čapí hnízdo

Jak se Kalousek ke zprávě dostal, však odmítá sdělit. S výsledky svého zkoumání seznámil své příznivce na Twitteru. Podle jeho slov zpráva OLAF jasně formuluje fakt, že byl spáchán kriminální čin. Úřad, jak tvrdí Kalousek, doporučuje Evropské komisi stoprocentní korekce. Pro server Forum24.cz si pak Kalousek posteskl, že zprávu bohužel u sebe nemá, a tak s ní nemůže seznámit i další spoluobčany.

Původní text ZDE.

Kauzou Čapí hnízdo se zabývá i česká policie. Jak uvedla mluvčí pražského městského státního zastupitelství Štěpánka Zenklová, závěrečná zpráva OLAFu se stane součástí vyšetřovacího spisu. Dozorový žalobce podle všeho obdržel dokument od Nejvyššího státního zastupitelství, nedoporučil však už Ministerstvu financí zveřejnění celé zprávy. 

Její odhalení by totiž mohlo ohrožit probíhající trestní řízení. Zveřejnění však zároveň dozorový žalobce ani nezakázal. Ministerstvo financí v této době analyzuje, zda zprávu může zveřejnit, či nikoliv. 

Babiš sám podle svých slov zprávu ještě nečetl a ani ji v budoucnu číst nechce. Jak však dodal, podle Agrofertu šetření OLAF probíhalo nestandardně a společnost kvůli tomu podala stížnost a žalobu k evropské ombudsmance a Soudnímu dvoru EU. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

V troskách. Skandál se valí. Za covidová opatření hrozí velká pomsta

12:21 V troskách. Skandál se valí. Za covidová opatření hrozí velká pomsta

Ačkoliv někteří již zapomněli, Ministerstvo zdravotnictví bývalo kritizováno novináři, advokáty i ve…