Senátor Jiří Čunek (KDU-ČSL) usedl do křesla hosta sobotního Pressklubu na Frekvenci 1 moderátora Luboše Xavera Veselého. Lidovci v senátních i komunálních volbách zazářili. O Čunkovi to platí ve Vsetíně, kde velmi přesvědčivě vyhrál. Pamatuje však i špatné časy. „Ale pravdou je, že u vás novinářů jsem v posledních pěti letech zažil takový neúspěch, že se mnou vytírali ulice. Napřed v Praze a pak i jinde v republice,“ začal své vystoupení senátor.
V komunálních volbách ale lidé politiky znají, znají i jejich rodiny, a pokud se politikovi v obci daří, znamená to, že to, co voliči vidí, vnímají jako pozitivní. I Čunek má za sebou jednu nepěknou vládní kauzu, ale uplynulo od ní už tolik vody, že si občané připomínají jiné kauzy. Lidé si ho prý pamatují spíše podle toho, jak pracuje. „Jak lidé říkají s cigány,“ poznamenal politik.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: mp