Kalousek gratuluje: Jediný český politik světového formátu se dnes dožívá 81 let. K tomu nakopl Babiše i Zemana

10.12.2018 19:45

Předseda poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek je znám tím, že se nezdráhá vyjadřovat k veřejnému dění. Nejinak tomu bylo i v posledních pár dnech. Kalousek stihl popřát Karlu Schwarzenbergovi k jeho 81. narozeninám a zkritizoval vládu Andreje Babiše (ANO) za to, že na jednání o Globálním paktu OSN v Maroku nás nikdo nezastupuje. Kalousek to považuje za velkou chybu.

Kalousek gratuluje: Jediný český politik světového formátu se dnes dožívá 81 let. K tomu nakopl Babiše i Zemana
Foto: screen: Twitter M. Kalouska
Popisek: Miroslav Kalousek (TOP 09)
reklama

Miroslav Kalousek rozděluje Českou společnost, stejně jako prezident Miloš Zeman či předseda vlády Andrej Babiš (ANO). I Kalouska část veřejnosti uznává jako schopného politika, ale druhá část mu nemůže přijít na jméno. Jednu věc mu však stejně jako Zemanovi či Babišovi nelze upřít. Kalousek je politik, který se nezdráhá jasně a nahlas vyslovit svůj názor.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

Před pár dny např. bez okolků napsal, co si myslí o tom, že česká vláda nevyslala svého zástupce na jednání o Globálním paktu o migraci z pera OSN. „Naši neúčast na konferenci OSN pokládám za velkou diplomatickou chybu. Je únosné nesouhlasit s dohodou a srozumitelně vysvětlit partnerům důvody nesouhlasu. Není ale únosné a zdvořilé vůbec nejednat,“ zlobil se Kalousek.

Vládě také vyčetl, že pakt o migraci neodmítá ani tak kvůli obsahu jako spíš kvůli názvu. Kdyby šlo o pakt, který by v názvu obsahoval sousloví „proti migraci“, Kalousek nepochybuje o tom, že by ho vláda přijala.  

Nešetřil ani prezidenta Zemana za jeho kritiku Bezpečnostní informační služby. Zeman zpravodajce vlastního státu označil za „čučkaře“, kteří si vymýšlejí věty o ruských a čínských špionech v této zemi, ale nejsou schopní najít jediného teroristu. Kalousek za to na oplátku tvrdě zúčtoval s prezidentem. „Prezident republiky veřejně zpochybňuje jednu z klíčových bezpečnostních složek státu. Málokdo pracuje na destrukci systému tak usilovně jako Zeman,“ napsal Kalousek.

Naproti tomu čestnému předsedovi TOP 09 a svému kolegovi Karlu Schwarzenbergovi složil Kalousek hold. „Dnes se dožívá 81. narozenin Karel Schwarzenberg. Vlastenec, diplomat, státník a nekonečně laskavý člověk. Milý @schwarzenberg_k, přeji hodně zdraví, lásky a srandy. Jste dnes v naší zemi jediným politikem světového formátu. Potřebujeme Vás víc než kdykoliv dřív,“ poblahopřál Kalousek Schwarzenbergovi, který narozeniny slaví 10. prosince.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Dagmar Havlová hrozí házením vajec z oken. Bude zle

18:17 Dagmar Havlová hrozí házením vajec z oken. Bude zle

Někdejší první dáma Dagmar Havlová se velmi výrazně rozčílila na svém instagramovém profilu. Důvodem…