Kalousek k hospodě: Omlouvám se, že jsem žertoval. Byla to chyba. Zaplatím

05.11.2020 10:34

Miroslav Kalousek lituje toho, že v úterý byl nachytán v restauraci, kde pil pivo. To však je zakázané. „Chci se proto omluvit i za to, že v první reakci jsem svůj přečin zlehčoval a nevhodně o něm žertoval. Dopustil jsem se chyby v úsudku, že se jedná o prkotinu. Není to prkotina,“ pronesl. Pokutu prý zaplatí. Hodlá též darovat vlastní prostředky na boj s koronavirem.

Kalousek k hospodě: Omlouvám se, že jsem žertoval. Byla to chyba. Zaplatím
Foto: Screen FTV Prima
Popisek: Miroslav Kalousek v Partii TV Prima
reklama

Poslanec Miroslav Kalousek se omluvil za své úterní jednání. Po Romanu Prymulovi byl v restauraci, ve které neměl co dělat, přistižen i šéf poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek. Vyfotil ho kolemjdoucí pracovník Radiožurnálu. Kalousek to nejdříve přiznal, ale zdůraznil, že „nepařil v restauraci“, která měla být dávno zavřená, ale dal si jedno pivo, když se šel vyčůrat. Později pak do rozhlasu volal, že byl v kapitule a chce Řád Bílého lva. V restauraci pobyl dle Radiožurnálu 40 minut.

O Kalouskově cestě za jídlem a pitím informovala investigativní novinářka Markéta Chaloupská, která Kalouska i zpovídala. Restaurace má podle zákona zavřeno, otevřeno je jen výdejní okénko, ale přesto dle Chaloupské strávil Miroslav Kalousek vevnitř celých 40 minut. Za tuto chybu už se omluvil jednatel restaurace. „S panem Kalouskem se znám, nabídl jsem mu, že mu na mě naleju jedno pivko. Beru to jako chybu, nemělo by se to stávat,“ uvedl.

 

 

Anketa

Jste pro umožnění korespondenčního hlasování při volbách v České republice?

4%
96%
hlasovalo: 18574 lidí

Dnes, ve čtvrtek, se Miroslav Kalousek během projevu v Poslanecké sněmovně za tento čin omluvil. „Vážené dámy, vážení pánové, dovolte mi, abych se jako člen grémia Poslanecké sněmovny omluvil nejen veřejnosti, ale i celé sněmovně za přešlap, který jsem udělal toto úterý v odpoledních hodinách. Krátce jsem navštívil uzavřený prostor restaurace za výdejním okénkem a tam jsem i konzumoval,“ uvedl na úvod.

Dále pokračoval tím, že největší úctu před zákonem musí mít sám zákonodárce. Pokud zákonodárce spáchá přestupek, tak je to prý horší, než když se ho dopustí občan. Omluvil se i za to, že celou věc zlehčoval a žertoval o ní. Nejedná se prý o prkotinu, jak původně pronesl. Sice nikoho nemohl ohrozit fyzickým kontaktem, ale mohl dle svých slov ohrozit respekt k vnímání zásady, že pravidla musí bez výjimky platit pro všechny stejně.

„Chci proto zdůraznit, že se nebudu schovávat za poslaneckou imunitu a rozhodne-li správní orgán o mém finančním potrestání, bez protestu pokutu zaplatím. Bez ohledu na tento správní proces odvedu z vlastních prostředků částku na horním limitu příslušné pokuty na účely materiálního zajištění boje s epidemií. Svého jednání upřímně lituji. Děkuji za pozornost,“ zakončil poslanec svůj projev, jehož text sdílel na svém facebooku.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: tle

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Proč ke kauze Vrbětice promluví prezident až za týden? Hynek Kmoníček to tuší

19:45 Proč ke kauze Vrbětice promluví prezident až za týden? Hynek Kmoníček to tuší

Hostem Dvaceti minut Radiožurnálu Českého rozhlasu byl Hynek Kmoníček, český velvyslanec v USA. Kam …