Kalousek, lídr boje s korupcí? baví se Klaus ml. Je to srab, opáčil matador z TOP 09

14.05.2020 8:56

Předseda Trikolóry se na Twitteru opřel do Miroslava Kalouska ohledně návrhu změny zákona o veřejných zakázkách. „Hlavním protikorupčním aktivistou je poslanec Kalousek. #ToNevymyslíš,“ napsal Klaus. „Můžete, prosím, uvést konkrétní případ, kdy se Kalousek dopustil korupčního jednání?“ vyptával se diskutující. „Pan poslanec Václav Klaus je hrdina jednocestné komunikace. Dojde-li k dialogu tváří v tvář, je to obyčejný srab. Takže odpověď nečekejte,“ neváhal se ozvat expředseda TOP 09.

Kalousek, lídr boje s korupcí? baví se Klaus ml. Je to srab, opáčil matador z TOP 09
Foto: Hans Štembera
Popisek: Václav Klaus ml.
reklama

Předseda Trikolóry, poslanec Václav Klaus zveřejnil tweet, ve kterém se dotkl projednávané změny zákona o veřejných zakázkách. Tento návrh by měl vládě pomoci zadávat veřejné zakázky na výrobu ochranných prostředků proti šíření koronaviru ve zjednodušeném řízení i po skončení nouzového stavu. Dle serveru iDnes je však návrh pojímán mnohem šířeji.

Celý článek ZDE

Anketa

Byl by šéf ODS Petr Fiala dobrým premiérem?

3%
97%
hlasovalo: 31533 lidí

„Zadavatel nebude muset podle vládního návrhu v případě jednacího řízení bez uveřejnění ověřovat kvalifikaci. Vláda tvrdí, že když na trhu existuje jen jeden dodavatel, lze požadavky na kvalifikaci považovat za nadbytečné. Zadavatel podle návrhu vlády nebude muset vyloučit vybraného dodavatele, který nemá zaknihované akcie,“ napsali.  Návrh byl kritizován opozicí. „Protikorupční vláda předkládá ve stavu legislativní nouze superkorupční návrh: ‚Zhasněte, chceme krást rychleji!‘ Pokusíme se tomu zabránit. Pokud by to vládní koalice přece jenom schválila, nedoporučuji nikomu platit daně. Financovat organizovaný zločin je trestné,“ napsal na Twitteru Kalousek. Nakonec však byl vládní návrh stažen.

Právě postoj poslance Kalouska Václav Klaus okomentoval – že je zvláštní, jak Miroslav Kalousek vystupuje jako hlavní protikorupční aktivista. „Sněmovna jedná o nakonec nezařazeném návrhu zákona o zakázkách. Hlavním protikorupčním aktivistou je poslanec Kalousek. #ToNevymyslíš,“ napsal Klaus.

Fotogalerie: - Muzeum na Stadionu Strahov?

Jedním z adeptů na umístění Muzea paměti XX. stole...
Dříve se hovořilo v souvislosti s muzeem totality ...
Prohlídka Stadionu Strahov začíná...
Výstavba prvního stadionu, který byl dřevěný s čás...
Při Svatováclavském miléniu v roce 1929 se zde kon...
Další, IX. Všesokolský slet se tu konal v roce 193...

Uživatel Relé Rosický se v diskusi pod příspěvkem Václava Klause tázal, zda tedy byl Miroslav Kalousek účasten korupčního jednání, neboť tweet tak vyznívá. „Můžete, prosím, uvést konkrétní případ, kdy se @kalousekm dopustil korupčního jednání? Pokud o nějakém víte, proč jste nepodal TO? Děkuji za Vaše odpovědi a přeji pěkný den,“ vyptával se Rosický.

Poslanec Klaus na dotaz neodpověděl, avšak v diskusi se objevil bývalý předseda TOP 09 Miroslav Kalousek, který uvedl, že Václav Klaus je hrdina jednocestné komunikace, který se v dialogu tváří v tvář údajně zachová jako srab. „Takže odpověď nečekejte,“ napsal Kalousek Rosickému.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: tle
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Na Hřiba se valí další zahnilost. Pospíšil pro PL o primátorově chování, když u toho nejsou kamery

10:40 Na Hřiba se valí další zahnilost. Pospíšil pro PL o primátorově chování, když u toho nejsou kamery

Týden starý incident mezi pražským primátorem Zdeňkem Hřibem a předsedkyní zastupitelského klubu ODS…