Kalousek má druhé podání, daňový balíček je znovu ve Sněmovně

18.09.2012 6:21

Poslanci budou opět projednávat vládní daňový balíček, který Sněmovna neschválila po senátním vetu na minulé schůzi kvůli revoltě několika poslanců ODS. Dolní komoru čeká také rozhodnutí o novele, která zavádí trest zákazu pobytu za některé opakované přestupky. Vetoval ji prezident Václav Klaus, podle kterého je populistická a možná v rozporu s ústavou.

Kalousek má druhé podání, daňový balíček je znovu ve Sněmovně
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jednání v poslanecké sněmovně se dnes asi protáhne
reklama

Daňový balíček, s nímž kabinet spojil svou důvěru, budou poslanci projednávat na nynější schůzi v úvodním prvním čtení. Rebelové z ODS avizovali, že předlohu podpoří. Stále ale trvají například na současných sazbách daně z přidané hodnoty. O jejich návrzích se bude dál jednat.
    

Sněmovna by měla rozhodnout i o konečné podobě několika předloh, které jí se svými změnami vrátil Senát. Jde například o novelu, která zpřísňuje podmínky pro činnost exekutorů, a předlohu o souběhu rodičovské a příspěvku na péči.
    

Poslanci by měli schvalovat například i předlohu, která posílí práva obětí trestných činů, a novelu, jež má omezit počet dovolání k Nejvyššímu soudu. V závěrečném schvalování je v návrhu programu schůze rovněž norma o využití marihuany k léčebným účelům a předloha, která zavádí odchodné pro záchranáře.
    

Návrh programu schůze nyní čítá zhruba 170 bodů. Poslanci by měli jednat do poloviny příštího týdne. Neočekává se, že by vyčerpali celý navržený program.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: jav, čtk
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Oslavný článek o boji EU proti koronaviru, který vás rozpláče nebo vyvolá záchvat smíchu. Žantovský objevil také s*vině na sociálním účtu a podraz hlupáka Kalouska na celý národ

8:18 Oslavný článek o boji EU proti koronaviru, který vás rozpláče nebo vyvolá záchvat smíchu. Žantovský objevil také s*vině na sociálním účtu a podraz hlupáka Kalouska na celý národ

TÝDEN V MÉDIÍCH Bývalý předseda lidovců, bývalý předseda TOP 09, bývalý ministr financí a bývalý nám…