Kalousek přiznal veřejnosti, proč vstoupil k lidovcům. A bylo zle

21. 9. 2013 12:25

První místopředseda TOP 09 a exministr financí Miroslav Kalousek rozpoutal diskusi mezi internetovými uživateli poté, co na svůj oficiální profil na sociální síti Facebook napsal vysvětlení, proč v roce 1984 vstoupil do Československé strany lidové (ČSL).

Kalousek přiznal veřejnosti, proč vstoupil k lidovcům. A bylo zle
Foto: Hans Štembera
Popisek: Miroslav Kalousek
reklama

"Proč jsem vstoupil v roce 1984 do Československé strany lidové? Byla to jediná legitimní možnost, jak veřejně prezentovat jiný než marxistický světový názor. Pro jeho prezentaci v disentu jsem já měl příliš málo odvahy a disent příliš mnoho marxistů," napsal exministr v pátek večer na svůj facebookový profil.

Reakce ostatních uživatelů na sebe nenechaly dlouho čekat. "To jako myslíte vážně? ČSL byla součástí NF a pod přímou kontrolou KSČ. Ta představovala všechno možné, jen ne jiný světonázor," píše v diskusi pod Kalouskovým příspěvkem třeba Michal Raška.

Uživatelům se Kalouskovo vysvětlení příliš nezdá

"Výborně, zajímalo by mě, jaký světový názor jste v ČSL ruku v ruce s NF a KSČ prezentoval? Je s podivem, že Vaše účast na podílu KSČ je pro Vás a vaše příznivce omluvitelná a pro pana Babiše ne, i přesto, že věrohodnost spisu, který jste s panem Ženíškem uvedli do médií, je takříkajíc pochybná," přidává se také uživatel Ivan Plaček.

"A ve straně lidové mnoho agentů StB, aby byla pod kontrolou..." glosuje zase ironicky uživatel Jarda Dzwinczuk.

Kromě kritiků Kalouskova vyjádření, kteří mu příliš nevěří, se ale najdou i příznivci a zastánci. Třeba Vojtěch Rybák podporuje exministra výrokem Leonarda da Vinciho: "Nikdy nevysvětlujte. Přátelé to nepotřebují a nepřátelé vám stejně neuvěří," s dodatkem, že sám se považuje za ty, kterým vysvětlovat netřeba.

Kalouskovi průzkum popularity příliš nepřál

Exministr financí má na své oficiální facebookové stránce téměř 10,5 tisíce fanoušků a dá se předpokládat, že ne všichni jsou mu příznivě nakloněni, což se potvrzuje i bouřlivými diskuzemi pod jednotlivými příspěvky.

V posledním průzkumu popularity politiků, který prováděla agentura STEM tento týden, se 1. místopředseda TOP 09 umístil až na chvostu žebříčku hodnocených politiků. Se 14 procenty skončil například hluboko za předsedou TOP 09 Karlem Schwarzenbergem, který získal od respondentů 37 procent. Podle dlouhodobých průzkumů trpí nízkou popularitou většina bývalých vládních činitelů pravicové koalice ODS, TOP 09 a LIDEM. Naopak první místa v hodnocení obsazují politici levice. Ve zmíněném průzkumu agentury STEM si ze zástupců parlamentních stran nejlépe vedl místopředseda ČSSD Michal Hašek se 46 procenty.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: adr
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Noro Fridrichová, tohle je bulvár! Hvězda ČT to děsně schytala za Maláčovou. Od vlastních

14:55 Noro Fridrichová, tohle je bulvár! Hvězda ČT to děsně schytala za Maláčovou. Od vlastních

Má 168 hodin vysílat to, co politici řeknou, když se jich zrovna nikdo na nic neptá? Po výroku minis…