Kalousek se pořádně opřel do primátora Hudečka: Není to dospělý člověk!

16.10.2014 18:41

První místopředseda TOP 09 se ve čtvrteční Kauze dne Rádia Impuls vyjádřil k tomu, co se děje v pražské organizaci strany. Nenechal nit suchou na primátorovi Tomáši Hudečkovi, ani na dnes již bývalém šéfovi pražské buňky Jiřím Vávrovi. Hudeček prý není dospělý muž, což prokazuje už tím, jak se vyjadřuje. Kalousek také řekl, co se stranou bude před krajskými volbami 2016.

Kalousek se pořádně opřel do primátora Hudečka: Není to dospělý člověk!
Foto: Hans Štembera
Popisek: Miroslav Kalousek
reklama

Většinu času Miroslav Kalousek věnoval rozklíčování sporů mezi primátorem Hudečkem a Vávrou. „My jsme udělali desítky pokusů, aby toho nechali, a chtěli jsme je přesvědčit, že politická práce je práce v týmu. Ale protože toho nebyli schopni, tak si musí své spory řešit jako soukromé spory,“ řekl.

S Tůmou to prý nebylo úplně fér

To, že odešel Zdeněk Tůma, prý bylo pro Kalouska překvapením. Následně se proto od něj distancoval. Ve chvíli, kdy nezískal Tůma primátorský post, z politiky se stáhl, a Kalousek zpětně hodnotí, že nabízet ho před čtyřmi lety jako muže, který bude mít Prahu na triku, nebylo úplně fér.

A pak se Kalousek znovu vrátil k Hudečkovi. „Pan Hudeček měl pocit, že je nositelem jedné jediné pravdy a totéž si myslel pan Vávra. Pan Hudeček odejít nechtěl, ale Hudeček odejít musel, protože osočoval své kolegy v médiích. Tomáš Hudeček není dospělý člověk, což teď prokazuje každý svým prohlášením. Ale já mu přeju hodně zdraví a hodně úspěchů. Pokud najde schopnost akceptovat jiný názor, než je ten jeho, což se mu nikdy nepodařilo, tak se mu bude dařit."

TOP 09 půjde podle Kalouska do krajských voleb za dva roky jako jasně profilovaná konzervativní strana. Tím se strana liší např. i od Starostů a nezávislých, kteří prý nejsou ideově jasně ukotveni. TOP 09 si ale bude muset lépe vybírat lidi do čelních pozic. Budou to muset být lidé, kteří ponesou zodpovědnost v časech vítězství i porážky.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Letiště Václava Havla si půjčí miliardu. Letadla stojí, potřebujeme vakcínu! zní poplach

14:49 Letiště Václava Havla si půjčí miliardu. Letadla stojí, potřebujeme vakcínu! zní poplach

V nedělních Otázkách Václava Moravce se setkali předseda představenstva Letiště Praha Václav Řehoř a…