Kalousek u televize odstřelil Fialu: Nelze věřit

Spustit čtení článku

Tato funkce je dostupná jen pro přihlášené uživatele s aktivním předplatným typu Lepší čtení a vyšší. Předplatné i Prémiové body PL můžete získat i zdarma, přečtěte si více v tomto článku.

15.06.2025 19:20 | Monitoring
autor: Miloš Polák

Premiér Petr Fiala (ODS) v nedělní Partii na CNN Prima News prohlásil, že ministr financí Zbyněk Stanjura (ODS) se o bitcoinovém daru od odsouzeného zločince Tomáše Jiřikovského dozvěděl až v okamžiku, když už byl předán. Když toto tvrzení uslyšel Miroslav Kalousek, rozzlobil se.

Kalousek u televize odstřelil Fialu: Nelze věřit
Foto: Aktuálně.cz
Popisek: Miroslav Kalousek

Předseda vlády Petr Fiala v nedělní Partii Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS prohlásil, že přijetí bitcoinového daru od odsouzeného Tomáše Jiřikovského bylo plně v kompetenci Ministerstva spravedlnosti a dnes již bývalý ministr spravedlnosti Pavel Blažek situaci nevyhodnotil eticky správně, když dar přijal.

Premiér k tomu jedním dechem dodal, že ministr financí Zbyněk Stanjura se o daru dozvěděl až ve chvíli, kdy celá akce již proběhla.

 

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Radek Koten byl položen dotaz

PURL

Tvrdíte, že jste proti našemu zapojení, a že jste o tom nevěděli, ale váš ministr Zůna tvrdí, že o všem věděl, tak jak to vysvětlíte? A můžete mi sdělit, co jste v otázce obrany a bezpečnosti splnili z vašich předvolebních slibů? Za mě nic, spíš úplně naopak.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

pane Kalúsku, jak říká Babiš, pane Kalousku, Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré Diskusemravní bahno , 15.06.2025 20:32:40
takovými řečmi bouráte pracně budovaný, z prstu cucaný audit a "časovou osu" nové ministryně spravedlnosti Evy Decroix. Tato dáma, která zahájila mnoho škol a nedokončila zřejmě žádnou relevantní pro funkci kterou zastává, si dala jako hlavní úkol zjistit "časovou osu" bitcoinové aféry, nikoli zjištění právní skutečnosti a možného porušení zákona. Z časové osy, zástupného, zbytného úkolu už dnes vyplývá, že Stanjura nic nevěděl, všechno se dozvěděl ze zpráv den poté, co aféra vybuchla, kdo nevěří a přichází s jiným úhlem pohledu, je Putinův slouha, ruský šváb a prokremelská ....., jak jinak. Abyste do této kategorie nespadl, pane Kalousku, SPOLU s námi dezoláty a nedozvěděl se, že narušujete svými neznalými úvahami řádné šetření a vnášíte pochybnost do transparentních výstupů paní Decroix, kde nikdo za nic nemůže, všichni konali v dobré víře a celé je to Babišův komplot. Jsou to přece pořád Vaši političtí přátelé nebo ne? Tak bacha s takovými řečmi!

|  13 |  0

Další články z rubriky

Příměří SKONČILO, řekl Trump. Válka pokračuje

21:15 Příměří SKONČILO, řekl Trump. Válka pokračuje

Příměří skončilo, ohlásil americký prezident Donald Trump. Po sérii vzájemných útoků mezi Spojenými …