Kalousek vyčetl Babišovi, že bere dotace na Čapí hnízdo a nechce pomoct Řecku

16.07.2015 13:44

Exministr financí a místopředseda TOP 09 Miroslav Kalousek považuje schválení prvního balíku zákonů požadovaného eurozónou řeckým parlamentem za zásadní krok. Uvedl to v rozhovoru s Českou televizí.

Kalousek vyčetl Babišovi, že bere dotace na Čapí hnízdo a nechce pomoct Řecku
Foto: Hans Štembera
Popisek: Miroslav Kalousek

Nedokážu poradit eurozóně, co by měla udělat. Ale domnívám se, že v zájmu České republiky je politická stabilita eurozóny, nalezení správného řešení. O tomto řešení se Řekové domnívají, že je správné, eurozóna také,“ řekl s tím, že nyní nezbývá než doufat, že to přispěje k celkové stabilitě Evropy.

Kalousek rovněž uvedl, že pokud Řecko potřebuje peníze již dnes a záchranný val eurozóny může startovat až za několik týdnů, tak je naprosto logické, že ta osmadvacítka nějakým způsobem přispěje. „Pro Českou republiku to znamená zhruba tři až čtyři miliardy. To původní stanovisko pana ministra financí, že nedáme ani korunu, je buranské – vzhledem k tomu, že už jsme rádi čerpali víc, než jsme odevzdali. Mimo jiné i na jeho venkovská sídla,“ podotkl s tím, že samozřejmě jsou namístě záruky Evropské unie, že Česko o tyto peníze nepřijde.

To původní stanovisko ministra financí bylo skutečně skandální. To říkalo: My jsme si od vás vzali o čtyři sta miliard víc, než jsme kdy přispěli, a chceme dalších 400 miliard, za které chceme stavět další Čapí hnízda, ale kdybychom měli něco dát, tak s tím nemůžeme souhlasit,“ rýpal Kalousek do venkovského sídla Andreje Babiše. „Někdo panu ministru vysvětlil, od včerejška do dneška, že to jeho stanovisko je neudržitelné a skandální, a on ho trochu změnil. Jsem rád, že ho změnil. O jednu ostudu v České republice méně,“ zkonstatoval s tím, že bychom měli začít skutečně od sebe. Dodal také, že mu přijde podlé jen brát.

Pevně doufám, že eurozóna tu krizi překoná. Řecko má dvě možnosti: Buď zničí všechny své odpovědné, kteří mají úspory. To dneska odmítli, protože chtějí zůstat v eurozóně, nebo si všichni sníží svoje příjmy. K tomu se rozhodli. Pokud si všichni sníží svoje příjmy, aby byli konkurenceschopní, tak mají šanci,“ uzavřel.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Skřet Klaus ml.!“ Milion chvilek zbrojí: Lidé se zlobí na Trikolóru, mají nový plán

14:19 „Skřet Klaus ml.!“ Milion chvilek zbrojí: Lidé se zlobí na Trikolóru, mají nový plán

Václav Klaus mladší opět naštval účastníky protestů Milionu chvilek pro demokracii. Neřekl nic novéh…