Kalousek vylezl: Edvard Beneš? Mnoho špíny. „Pí*ovina,“ přidal se brankář Hašek

30.10.2020 13:51

Předseda poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek se pustil do druhého československého prezidenta Edvarda Beneše, jenž se podle mínění zákonodárců zasloužil o stát. Kalousek má za to, že tento muž se zasloužil o něco docela jiného, co si nezaslouží oslavovat. Na sociálních sítích svým výrokem vyvolal pořádný rozruch. Nahlédněte.

Kalousek vylezl: Edvard Beneš? Mnoho špíny. „Pí*ovina,“ přidal se brankář Hašek
Foto: Repro ČT24
Popisek: Předseda poslaneckého klubu TOP09, Miroslav Kalousek
reklama

Anketa

Zaslouží si herec Josef Dvořák státní vyznamenání?

88%
12%
hlasovalo: 17651 lidí
Miroslav Kalousek odhlédl od koronavirové epidemie, která sužuje Česko, a rozhodl se napsat pár slov o zcela jiném tématu. Obul se do druhého československého prezidenta Edvarda Beneše. Český parlament v roce 2004 schválil zákon, že se Edvard Beneš zasloužil o stát. Šlo ostatně o jednoho z nejbližších spolupracovníků, ne-li o spolupracovníka vůbec nejbližšího, zakladatele našeho státu T. G. Masaryka. Masaryk sám si přál, aby se Beneš chopil funkce prezidenta po jeho odchodu.

Kalousek má však za to, že se Beneš své role nezhostil se ctí a pokud se o něco zasloužil, tak to nebylo o stát, nýbrž o zaprodání své země komunistickému diktátorovi vládnoucímu v Sovětském svazu Josifu Vissarionoviči Stalinovi.

„Včera mi to na státní svátek nepřišlo vhodné, ale dnes bych rád řekl, že jeden z nejhloupějších zákonů v našem právním řádu je ten, který tvrdí, že prezident Beneš se zasloužil o stát. Zasloužil se o zaprodání Stalinovi, to jistě. Ale o stát, v kterém dnes žijeme, se nezasloužil,“ prohlásil nekompromisně Kalousek.

Někdejší europoslanec za hnutí ANO Petr Ježek si ještě přisadil.

V tu chvíli se ozvala Ježkova někdejší stranická kolegyně, stávající poslankyně za Babišovo hnutí ANO Barbora Kořanová.

Miroslav Kalousek vyvolal rozruch

O slovo se přihlásil také bývalý hokejový brankář a olympijský vítěz z Nagana Dominik Hašek. Označil zákon za „pí*ovinu“.

„No, dle mě je ten zákon pí..vina. I můj praděda a prababička a jejich kamarádi z ulice se zasloužili o stát. Tak jak ho (zákon) slyším já, (úmyslně píšu slyším-možná je složitější), to budí dojem, že se o něj (stát) zasloužil on EB jediný a že ostatní mají nulovou zásluhu...“ nebral si slavný brankář servítky.

Miroslav Kalousek vyvolal rozruch

Pan Pavel Cechl však nabídl na Beneše trochu jiný pohled a konstatoval, že Beneš udělal pro tento stát víc, než většina jeho dnešních politiků. Včetně Kalouska.

„Kromě toho, že stál v čele prvního i druhého odboje, přičemž do obou vložil kromě zdraví i své peníze a odešel kvůli nim do exilu. To mi přijde daleko více než u většiny současných politiků, Vás nevyjímaje."

Poté doplnil, že po druhé světové válce už byl Beneš nemocný muž, od něhož demokratičtí politici očekávali, že bude bránit demokracii, ač to měli dělat především oni sami.

„Po válce byl už jen nemocný starý muž a kdyby odstoupil, okamžitě by na jeho místo nastoupil Gottwald. Obrana byla starostí demokratických ministrů, kteří na jeho hlavu v únoru 1948 hodili celé rozhodování a sami moc nepodnikali, aby ho proti Gottwaldovi podpořili,“ doplnil.

Miroslav Kalousek vyvolal rozruch

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pavel Novotný v ráži: Vyzkoušel jsem všechny dostupné drogy. Uprchlíci? Vstřebali bychom sto tisíc. Já bych zvládnul deset

22:22 Pavel Novotný v ráži: Vyzkoušel jsem všechny dostupné drogy. Uprchlíci? Vstřebali bychom sto tisíc. Já bych zvládnul deset

Starosta pražských Řeporyjí a významný politik ODS Pavel Novotný přišel podebatovat do Studia svobod…