Kalousku, to je pitomé a trapné, na úrovni Grosse. První reakce na video exministra financí, které se rychle šíří

24. 6. 2015 7:35

Do boje na podporu živnostníků proti údajné šikaně ze strany ministerstva financí vedené předsedou hnutí ANO Andrejem Babišem vyrazil místopředseda TOP 09 Miroslav Kalousek. Na svém facebookovém profilu zveřejnil krátký videoklip, kde si střihl part po boku poctivého uzenáře, který politika pohostil pivem a neošizenými párky. Ty kostelecké od Babiše totiž Kalouskovi nevoněly.

Kalousku, to je pitomé a trapné, na úrovni Grosse. První reakce na video exministra financí, které se rychle šíří
Foto: repro TOP 09
Popisek: Miroslav Kalousek
reklama

Místopředseda TOP 09 avizoval záměr zveřejnit video na podporu živnostníků včera, když si na svém facebookovém profilu vyvěsil reklamní banner. Na něm je zachycen boubelatý uzenář stylizovaný tak, aby evokoval časy, kdy se řemeslo nešidilo. „Hnutí poctivé párky uvádí poctivé uzenáře,“ předestřel exministr financí náplň videoklipu, který dnes ráno zveřejnil na sociální síti.  

Zhruba minutové video diváky zavádí do hospodářského stavení kdesi na Bechyňsku. Je večer, na obloze svítí hvězdičky, v dáli slyšíme houkání sovy, cvrčci cvrlikají, štěká pes. V krbu praská oheň a Miroslav Kalousek sedí v houpacím křesle a čte si knihu. Takřka idylická atmosféra je podtrhnuta záběrem na „domácký motivační obrázek“ s nápisem „láska, důvěra, spokojenost“.

Do místnosti vstupuje uzenář, kterého jsme mohli vidět včera na reklamním banneru.  Nese láhev zřejmě místního piva, načne ji a podává jí Kalouskovi, který ji přebírá s blaženým výrazem a s chutí si přihne. Následně uzenář servíruje politikovi párky s rohlíkem. Kalousek si přivoní a už už se do nich chce zakousnout. Když se však dozví, že jsou Babišovy Kostelecké, se znechucením je vrátí zpět na talíř.

Uzenář následně sáhne do udírny, odkud vytáhne nožičku párků. „Mirku, vem si od Lojzy. Ten nekrade,“ láká svého hosta, načež se Kalousek pobaveně rozesměje. „Hnutí za poctivé párky vám přeje poctivé uzenáře,“ uzavírá videoklip.

Video se po sociálních sítích šíří rychlostí blesku. Za necelé tři hodiny od zveřejnění ho shlédlo téměř devět tisíc lidí, včetně lidoveckého europoslance Tomáše Zdechovského, který ho na svém facebookovém profilu jadrně okomentoval. „Miroslav Kalousek je trapný a ubohý. V té trapnosti dotahuje jednu z nejpitomnějších kampaní Stanislava Grosse Myslím to upřímně. Jinak skvělý způsob, jak naštvat lidi z Vysočiny, kteří pracují v kosteleckých uzeninách,“ zveřejnil Zdechovský. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: luš

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pořád tu bude někdo udávat a buzerovat. Rudí Piráti a to jejich béčko z TOP 09... Xaver s prezidentem Klausem rozjeli show

17:38 Pořád tu bude někdo udávat a buzerovat. Rudí Piráti a to jejich béčko z TOP 09... Xaver s prezidentem Klausem rozjeli show

Prezidentu Václavu Klausovi se nechce věřit, že máme tak hloupou politickou elitu, že by byla ochotn…