Kalouskův poslanec Laudát býval významným pražským politikem. Teď radí firmám, jak na město

11.07.2015 7:27

Poslanec František Laudát (TOP 09) pracuje pro firmu, která dělala dozor při dostavbě pražského metra, ale také pro advokáty, jež tuto společnost zastupují ve sporu s hlavním městem o tunel Blanka. Informoval o tom server Lidovky.cz. Laudát přitom byl výraznou tváří pražské komunální politiky.

Kalouskův poslanec Laudát býval významným pražským politikem. Teď radí firmám, jak na město
Foto: Hans Štembera
Popisek: František Laudát

Server poukázal na to, že Laudát si podle svého majetkového přiznání přišel v minulém roce na 540 tisíc bez DPH za práci pro společnost Inženýring dopravních staveb (IDS), správce stavby tunelu Blanka. Dalších 1,5 milionu pak inkasoval za poradenství pro Advokátní kancelář Pejchal–Nespala.

„Jsou to poradenské služby kolem územního plánování, pražského metra, což je spojené s inženýringem (inženýring dopravních staveb – pozn. red.),“ vysvětlil Laudát na dotaz serveru na honoráře od advokáta Nespaly. „Nejsem právník, jsem technik. Oni znají právo, já říkám věcné připomínky ze stavařiny,“ dodal.

Laudát prý s IDS i právníky spolupracuje dlouhodobě. Loni poskytoval konzultace při problematické dostavbě linky A, další projekty prý byly mimo Prahu. Dříve také svou radou přispěl i ve věci tunelu Blanka. Přesto střet zájmů odmítá.

„Nejsem pražským zastupitelem, ve vedení pražské organizace jsem jako řadový člen předsednictva. Střet zájmů nemám, a to ani ze zákona, a dokonce ani střet morální,“ řekl Laudát.

Je to učení právníků stavařině

Právníkům prý pomáhal ve věcné rovině, nikoli právní. „Další věci se týkaly územního plánování mimo Prahu, ale nechci říkat nic konkrétně. Je to učení právníků stavařině,“ dodal Laudát. A blíže nechtěl komentovat ani své poradenství pro IDS, za které loni utržil 540 tisíc. „Chodím na kontrolní dny, jsou tam mraky problémů,“ uvedl.

Podle serveru spolupracuje Laudát s advokátní kanceláří Marka Nespaly a společností IDS od roku 2011. Celkem si za poslední čtyři roky za služby pro obě instituce přišel na 4,495 milionu korun.

Případný střet zájmů Laudát odmítá. „S městem nemám nic společného a myslím, že si to můžu dovolit,“ dodal poslanec.

Celý text je ZDE


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vam

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zásadní obrat? Odvolací soud může vynést jiný verdikt v kauze smrti černocha George Floyda. Vážné podezření!

9:24 Zásadní obrat? Odvolací soud může vynést jiný verdikt v kauze smrti černocha George Floyda. Vážné podezření!

Jen málo se v souvislosti s odsouzením bývalého policisty Dereka Chauvina za vraždu a zabití černoch…