Kam měl jít Rath a už tam nedorazil: Čekal ho exposlanec ČSSD

31.05.2012 7:17

S miliony v krabici od vína měl David Rath namířeno na schůzku s někdejším dobře známým poslaneckým přeběhlíkem Michal Pohankou. Tvrdí to alespoň deník MF Dnes s odvoláním na policejní zdroje. Na schůzku, která se měla odehrát v jeho domě v Hostivici už nedorazil, protože byl zadržen, ale deník v této souvislosti připomíná, že z oněch sedmi milionů byla pro Ratha určena jen polovina.

Kam měl jít Rath a už tam nedorazil: Čekal ho exposlanec ČSSD
Foto: fcb
Popisek: David Rath - Al Capone
reklama

Kdyby Davida Ratha nezatkli, vrátil by se domů a tam by na něj čekal další z politiky dobře známá osobnost – přeběhlí, který umožnil existenci vlády Mirka Topolánka Michal Pohanka. Informaci, že se měli sejít, potvrdil i sám exposlanec s tím, že jel za Rathem do Hostivice, protože si chtěl nechat změřit tlak, Rath byl totiž jeho lékařem. S korupčním případem nemá Pohanka podle svých slov absolutně nic společného.

Rathův náměstek

"Netušil jsem, proč nedorazil. Myslel jsem, že mu do toho něco vlezlo nebo že se mu protáhla předchozí schůzka. Až ráno jsem zjistil, co se vlastně stalo," tvrdí Pohanka.

Pohanka byl jednu dobu velmi blízkým spolupracovníkem Davida Ratha. V době, kdy byl z korupce obviněný poslanec Rath ministrem zdravotnictví, působil Pohanka v pozici ministerského náměstka a Rath ho štědře odměňoval. Jejich dříve přátelský vztah se však proměnil v okamžiku, kdy se z pohanky stal přeběhlí, či konstruktivní poslanec, který podpořil pravicovou vládu.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Výsměch europoslanci Kolajovi za žalování do Bruselu: Soudruh Pirát, železná pěst komisařky Jourové. A paní učitelce to taky povíte?

8:47 Výsměch europoslanci Kolajovi za žalování do Bruselu: Soudruh Pirát, železná pěst komisařky Jourové. A paní učitelce to taky povíte?

Hudebník a člen Trikolóry Petr Štěpánek ve svém facebookovém komentáři glosuje reakce odpůrců volby …