Kamarád lidí z Kliniky a student Sorosovy univerzity promluvil. Orbán ho prý pronásleduje

03.01.2019 13:59

Student Středoevropské univerzity Adrien Beauduin je kritikem maďarské vlády premiéra Viktora Orbána. Lidé podle něj směnili demokracii za koblihu, čemuž se on nediví. Rozhovor se studentem, jenž je v Maďarsku stíhán, jak on tvrdí, že na základě vykonstruovaného obvinění, přinesl server DeníkReferendum.cz.

Kamarád lidí z Kliniky a student Sorosovy univerzity promluvil. Orbán ho prý pronásleduje
Foto: Hans Štembera
Popisek: Maďarský premiér Viktor Orbán

Beauduin si vysloužil označení „Orbánův ideální nepřítel“. „Ideálně odpovídám propagandistickému obrazu nepřítele v Orbánově Maďarsku. Jsem studentem Středoevropské univerzity, která je v provládních médiích líčena jako továrna liberalismu, multikulturalismu a levicového myšlení, a studuji obor genderová studia, který letos v říjnu zrušila maďarská vláda, protože neodpovídá jí prosazované nacionalisticko-konzervativní ideologii. Možná také hraje roli to, že jsem ze Západu a mám dvojí občanství, belgické a kanadské, což je jistě dobrý symbol západního kosmopolitismu,“ zdůvodnil, proč se mu dostalo tohoto označení. 

Původní text ZDE

Mladý muž žil také v Česku, kde se podílel na dle jeho slov skvělém projektu, jakým je Klinika. Poznal tam hodně úžasných lidí, tvrdí. „Na Klinice jsem zažil, jaké je to být součástí kolektivního a nehierarchického rozhodování, a prožil jsem tam spoustu kulturních a politických akcí. Kromě toho jsem se přidal ke skupině učitelů a učitelek cizích jazyků a učil jsem tam francouzštinu. Klinika pro mě asi byla nejsilnějším životním aktivistickým zážitkem a hodně mě naučila,“ poznamenal Beauduin s tím, že Praha ztratí hodně, jestli ji vyklidí. 

Anketa

Měly by Spojené státy stáhnout svá vojska ze Sýrie?

93%
7%
hlasovalo: 7016 lidí

Následně se hovořilo o otevřené společnosti, jež je podle něj dítětem studené války a byla samozřejmě namířena proti Sovětskému svazu a zemím reálného socialismu. A řeč přišla i na Visegrádskou skupinu. Ta je podle něj teď symbolem a bohužel i příkladem, jenž mnohé evropské země následují. 

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Gott mu nedá spát ani teď. Znovu udeřil Jaroslav Hutka. Smršť kritiky a pak oslava generála Pavla

18:13 Gott mu nedá spát ani teď. Znovu udeřil Jaroslav Hutka. Smršť kritiky a pak oslava generála Pavla

Písničkář Jaroslav Hutka na televizi Seznam zavzpomínal na listopad. Pár dní po 17. listopadu 1989 z…