Kancléř Mynář: Omlouvat se nebudu, nic špatného jsem neudělal

12.05.2013 14:25 | Zprávy

V neděli bývalý právník z Hradu Pavel Hasenkopf zopakoval, že čeká od nynějšího kancléře Vratislava Mynáře veřejnou omluvu. Byl jím neprávem označen za autora amnestie a cítí se poškozen. Jenže, jak píší Lidovky.cz, Mynář nevidí důvod k omluvě.

Kancléř Mynář: Omlouvat se nebudu, nic špatného jsem neudělal
Foto: Hans Štembera
Popisek: Novopečený kancléř prezidenta Vratislav Mynář

Bývalý hradní právník Pavel Hasekopf se omluvy hradního kancléře Vratislava Mynáře nedočká. Vyplynulo to z rozhovoru, který Mynář dal Lidovkám.cz. Podle serveru kancléř stále hájí závěry svého vyšetřování. Byť prý přiznává, že jsou možná laické a hloupé.

„A za co bych se měl omlouvat? Možná nerozumím právnímu slovíčkaření, ale jestli někdo sám poskytne panu prezidentovi velmi obsáhlý materiál k amnestii, tak je to přece jasné." Jestli je to verze, která byla, nebo nebyla použita, to je podle Mynáře podřadné. "Pokud Hasenkopf několik týdnů na amnestii pracoval, tak nevidím, jak jinak to nazvat, než spoluautorství,“ řekl pro Lidovky.cz Mynář. „Myslím, že jsem nic neporušil, nic špatného neudělal a stojím si za tím,“ doplnil.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: dkr

Ing. Petr Kulhánek byl položen dotaz

Ministr Kulhánek: Nedostatek bydlení neustále roste

To je naprostá pravda, nemyslíte ale také, že naprosté selhání této vlády, když jste 4 roky u moci a výsledek je takový, že přibývá nedostatek bydlení?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Věře Jourové nikdy neodpustím. Michal Půr zmrazil sál

4:40 Věře Jourové nikdy neodpustím. Michal Půr zmrazil sál

„Věře Jourové tohle asi nikdy neodpustím. To i kvůli ní se lidé z některých vydavatelských asociací,…