Kancléř Mynář: Prezident schůzku v Lánech nesvolal

30.10.2013 17:33

Kancléř prezidenta Miloše Zemana Vratislav Mynář k víkendové schůzce sociálních demokratů v Lánech uvedl, že hlava státu setkání neiniciovala. Po setkání se v ČSSD rozhořel boj o vedení ve straně, kdy 1. místopředseda Michal Hašek tlačí k rezignaci za údajně nízký volební výsledek šéfa Bohuslava Sobotku.

Kancléř Mynář: Prezident schůzku v Lánech nesvolal
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vratislav Mynář
reklama

Vratislav Mynář prohlásil pro Českou televizi, že víkendovou schůzku s prezidentem iniciovali členové sociální demokracie. Podle jeho slov s ním chtěli konzultovat výsledek voleb, rozhodně prý nešlo o to, že by účastníci schůzky Michal Hašek, Jiří Zimola, Zdeněk Škromach, Jeroným Tejc a Milan Chovanec probírali s hlavou státu „puč“ uvnitř ČSSD.

"Jediné, co mohu říci, je, že iniciativa nebyla na straně pana prezidenta. Pan prezident jasně deklaroval a říká to pořád, že kdokoli ho požádá z politických představitelů o schůzku, rád mu vyhoví," řekl České televizi s tím, že se k Zemanovi představitelé ČSSD ohlásili, aby s ním probrali výsledky voleb. Kancléř se odvolává na informace přímo od Zemana.

"V žádném případě nešlo o nějakou dohodu o puči, nebo že by měl být pan Sobotka odstraněn..." reagoval kancléř na včerejší vyjádření Lubomíra Zaorálka. Mynář rovněž konstatoval, že on sám schůzku nezprostředkoval. "To se musíte zeptat pánů sociálních demokratů," odpověděl na otázku, jak se prezident Zeman o setkání dozvěděl.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: pas

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Mlátí řidiče, zapalují auta. Všechno jinak. Čech z Izraele: Co vám neukazují

19:57 Mlátí řidiče, zapalují auta. Všechno jinak. Čech z Izraele: Co vám neukazují

Zápalné bomby a rakety. Hoří auta i synagogy, počet mrtvých roste. Jako každodenní realitu, kterou m…