Kandidátům na Hrad pomáhají slavní: Boxer bojuje za Zemana, Troška za Fischera

28.07.2012 7:50

Přestože bude přímá volba prezidenta probíhat až příští rok, kandidáti už nyní zveřejňují jména slavných, která je svými tvářemi budou podporovat v bojích o Hrad. Vedou režiséři jako Hřebejk, Troška či Sedláčková. Mistr světa boxu Konečný bude zase bojovat za Zemana.

Kandidátům na Hrad pomáhají slavní: Boxer bojuje za Zemana, Troška za Fischera
Foto: ParlamentníListy.cz
Popisek: Pražský hrad

Bulvár Blesk si všímá podpory, kterou dostávají kandidáti na Hrad v přímé volbě prezidenta.

Kandidáta a jednoho z lídrů Jana Fischera podporují například proslulý kardiochirurg Jan Pirk, herec Jan Hrušínský, houslový virtuos Václav Hudeček či režisér Zdeněk Troška. Toho deník cituje: „Prokázal, že je člověk na svém místě, je to jeden z mála slušných a důvěryhodných lidí.“

V případě místopředsedy sociálních demokratů Jiřího Dienstbiera půjde o podporu režisérky Andrey Sedláčkové, filozofa Erazima Koháka a fotografa Jinřicha Štreita.

Za dalšího nejsilnějšího kandidáta, jehož popularita rapidně stoupá, Miloše Zemana, budou svými tvářemi bojovat například mistr světa v boxu Lukáš Konečný, jazzový zpěvák Laďa Kerndl či sexuolog Radim Uzel.

Stříbrný medailista z EURA 1996 Karel Poborský bude zase podporovat Vladimíra Dlouhého. „Na Vláďovi si hlavně cením přístupu ke sportu: Běhá maratony, lyžuje, jezdí na kole, pravidelně plave, a když je čas, zahrajeme si golf,“ míní fotbalista. Kromě něj v Dlouhém vidí naději i chirurg Pavel Pifko či další režisér Jan Hřebejk.

Janu Bobošíkovou za Suverenitu budou reprezentovat hlavně zpěvačka Helena Vondráčková a mistryně světa ve vrhu koulí Hele Fibingerová. Své známé podporovatele zatím tají zveřejnit Přemysl Sobotka a Karel Schwarzenberg.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jno
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Tolik lidí nás sleduje! Nora Fridrichová se pochlubila. Ale tohle asi nechtěla

22:11 Tolik lidí nás sleduje! Nora Fridrichová se pochlubila. Ale tohle asi nechtěla

Moderátorka Nora Fridrichová se na svém Twitteru pochlubila, že je její moderovaný pořad 168 hodin s…