Kapitánka výlovné neziskovky Racketeová sbírá ocenění. Mluví se dokonce o Nobelově ceně za mír

14.07.2019 10:53

O německé kapitánce lodi Sea-Watch 3 Carole Racketeové informuje server Echo24.cz. Poté, co byla aktivistka v Itálii vyšetřována kvůli porušení zákazu vplout do místních vod s migranty z Afriky, se dočká i vyznamenání.

Kapitánka výlovné neziskovky Racketeová sbírá ocenění. Mluví se dokonce o Nobelově ceně za mír
Foto: Repro Youtube
Popisek: Záchranná operace na moři
reklama

Námořní kapitánka Racketeová zakotvila i přes zákaz loď s africkými migranty v přístavu středozemního ostrova Lampedusa. Ten náleží Itálii, která následně aktivistku zatkla a držela v domácím vězení. Z jiných stran se jí však dostalo uznání, neboť Racketeová se bránila tím, že migranti již byli zcela vyčerpaní a potřebovali pomoc. Nyní se dokonce hovoří i o tom, že by mohla obdržet Nobelovu cenu míru. S touto myšlenkou přišel  peruánský spisovatel Mario Vargas Llosa. 

To je zatím ve hvězdách, jisté však je, že se dočká ocenění od Paříže – medailí města. Mimo jiné by se měla také dostavit do Evropského parlamentu, kde by měla vystoupit na jednání výboru pro občanské svobody, spravedlnost a vnitřní věci. 

Kdo však Racketeovou kritizuje nepřetržitě, je ministr vnitra Itálie Matteo Salvini, jenž ji nazývá jako kriminálnici, komplicku pašeráků či potenciální vražedkyni. 

Původní text ZDE.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Krvavá Madlenko, ty jsi jen prachsprostá zlodějka!“ „Český národ nikdy Kosovo neuzná“. Připomínka „dne uloupení“ byla ještě bouřlivější, než jindy

22:17 „Krvavá Madlenko, ty jsi jen prachsprostá zlodějka!“ „Český národ nikdy Kosovo neuzná“. Připomínka „dne uloupení“ byla ještě bouřlivější, než jindy

REPORTÁŽ „Prachsprostá zlodějko Albrightová, všechno to vrátíš!“ I to znělo v pondělí večer Václavsk…