Kapři trpí, zakázat? Podívali jsme se na to. Ochránci nebudou rádi

23.12.2020 10:47 | Zprávy

REPORTÁŽ Nesmysl, ryby jsou chovány, aby se jedly. Každý chce mít kapra na vánočním stole, je to dobrá tradice. To nám řekli prodejci vánočních kaprů. Proti mořskému rybolovu je české produkční rybářství velmi šetrné. To sdělil zástupce ředitele Rybářského sdružení České republiky Vít Kotlín. Reagoval tak na opětovné volání po zákazu prodeje živých ryb v obchodech či na stáncích, tedy i kaprů před Vánocemi. To chtějí někteří radikální ochránci zvířat, ve svém aktuálním prohlášení i Demokratická strana zelených.

Kapři trpí, zakázat? Podívali jsme se na to. Ochránci nebudou rádi
Foto: Hans Štembera
Popisek: Stánek s prodejem kaprů vedle aktivistů

„Možná bychom je měli naházet k těm rybám do kádí, aby si vyzkoušeli, jaké to je. Třeba by se jim to i líbilo. V této době chce každý mít kapra na vánočním stole. Je to dobrá tradice,“ zasmál se na adresu radikálních ochránců zvířat, kteří brojí proti prodeji vánočních kaprů, Petr. Jeden z prodejců u stanice metra Luka v Praze, kde stojí hned tři stánky. A tohle jsme se dozvěděli dál.

Demonstranty už zažili

Největší masakr v prodejích. Tak označují prodejci vánočních kaprů středu před Štědrým dnem. Od zmíněného stánku zrovna odcházel otec a říkal synkovi: „Musíme spěchat a dát kapra hned do vany, aby nám nelekl.“ Pánové prodejci si tedy mohli odfrknout a dát řeč. Ostatně právě oni jsou tady poprvé, přijeli na výpomoc z jižních Čech a v Táboře si před dvěma lety prý zažili demonstraci třiceti ochránců ryb s transparenty přímo před stánkem s kapry.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Nemá snad pravdu?

Belgický podnikatel a bývalý lobbista Frédéric Baldan, který kvůli kritice Ursuly von der Leyenové na několik měsíců přišel o přístup ke svým penězům, varuje, že se EU mění v totalitní stát, který chce ovládat veškeré aspekty našich životů. Toho podnikatele nemám, ale také mám dojem, že nás chce EU ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Sudeťáky podpořili, oběti okupace ne! Priority Pavlova Hradu

21:14 Sudeťáky podpořili, oběti okupace ne! Priority Pavlova Hradu

„Vážený pane prezidente, obracím se na Vás nejen jako na hlavu státu a vrchního velitele, ale také j…