Kardinál Duka: Uprchlíci utíkají, místo aby bránili svou zemi. Saúdská Arábie je sud s prachem

08.12.2015 14:32

Hostem pořadu Jak to vidí Českého rozhlasu byl kardinál Dominik Duka. Ten mimo jiné uvedl, v čem vidí kořen terorismu. A je to skutečně zajímavá teze – podle něj je kořen terorismu v 19. století, které definovalo člověka jako opici, zvíře.

Kardinál Duka: Uprchlíci utíkají, místo aby bránili svou zemi. Saúdská Arábie je sud s prachem
Foto: Hans Štembera
Popisek: Kardinál Dominik Duka
reklama

Člověku prý 19. století vzalo jeho obraz, byl totiž najednou definován jen jako chytrá opice. „A tak jednáme s člověkem jako se zvířetem,“ uvedl kardinál s tím, že tam je i kořen terorismu. A to v momentě, kdy se jedná s druhým člověkem jako s nepřítelem, bez jakékoli zodpovědnosti.

Duka také v rozhovoru srovnal teroristy muslimské s katolickými z IRA. Zároveň uvedl, že kdyby se katolická církev v Irsku statečněji postavila proti projevům IRA, neměla by takové problémy, jaké má dnes.

Ve svých slovech Duka také varoval před Saúdskou Arábií, která je podle něj jen sudem prachu ležícím na teorii a ideologii terorismu. „Jenom tomu brání královská dynastie a politické smlouvy se Spojenými státy,“ dodal. „Teror nedělá islám, teror dělá konkrétní člověk,“ řekl však také. Zároveň dodal, že samozřejmě vnímá i krizi islámu jako náboženství. A nenechal stranou ani uprchlíky. Ti podle něj totiž ztratili zodpovědnost za svou zemi.

„Jsme svědky dvojí krize. Na jedné straně je extrém těchto teroristů. A teď mi odpusťte, na druhé straně je extrém těch, kteří ztratili zodpovědnost za svou zemi, za svoje rodiny. A místo aby bránili, utíkají,“ kritizoval migranty.

Celý pořad můžete slyšet ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Připosr*ný Milion chvilek. My tam stejně půjdem.“ Minář něco vzkázal. Chvilkaři to slyšet nechtějí

11:05 „Připosr*ný Milion chvilek. My tam stejně půjdem.“ Minář něco vzkázal. Chvilkaři to slyšet nechtějí

Mikuláš Minář má problém. Včera prohlásil, že dodrží nařízení vlády a úterní demonstrace bude mít je…