Kardinál Duka zajásal: Nemusím se bát zatčení

22.07.2013 10:34

Přijetí zákona o církevních restitucích neprovázel žádný trestný čin. K tomuto závěru dospělo pražské vrchní státní zastupitelství, které proces přijetí normy zkoumalo na základě několika různých podání občanů. Kardinál Dominik Duka tento závěr kvituje s potěšením, nemusí se prý už obávat zatčení.

Kardinál Duka zajásal: Nemusím se bát zatčení
Foto: Hans Štembera
Popisek: Kardinál Dominik Duka

"Ani z vnějších podání, ani z vnitřní analýzy našeho úřadu nevyplynuly takové konkrétní skutečnosti, které by odůvodňovaly možnost zahájení trestního řízení. Tedy nebyla a nejsou dána taková konkrétní podezření, že by došlo ke spáchání trestného činu," shrnul závěr žalobců náměstek pražské vrchní zástupkyně Adam Bašný.

Za zcela podstatné pak označil červnové rozhodnutí Ústavního soudu, který zamítl senátorský návrh na zrušení zákona o majetkovém vyrovnání s církvemi.

Duka zajásal

A kardinál Duka tento výnos uvítal s radostí. "Vítám závěry vrchního státního zastupitelství ve věci církevních restitucí, kdy i po výroku Ústavního soudu bylo shledáno, že hlasování neprovázelo žádné nekalé jednání. Takže už se nemusím obávat zatčení," napsal Duka v pondělí na svůj facebookový profil.

Můžeme se jen dohadovat, zda Duka svůj dovětek míní zcela vážně, nebo jde spíše o ironickou reakci na rozsáhlé zatýkání a následné propouštění v kauze bývalé šéfky Nečasova kabinetu Jany Nagyové a tří bývalých poslanců ODS.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: adr

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Luxusní stěrka klausovského trolla Jakla v přímém přenosu.“ Tato hláška po pořadu ČT rozpoutala regulérní válku na internetu. Podívejte se sami

10:15 „Luxusní stěrka klausovského trolla Jakla v přímém přenosu.“ Tato hláška po pořadu ČT rozpoutala regulérní válku na internetu. Podívejte se sami

Divokou debatu na sociálních sítích rozpoutal čtvrteční díl pořadu Události, komentáře v České telev…