Karel Gott schytal tvrdý úder za to, co řekl k volbám

14.10.2013 11:09 dop.

Několikanásobný Zlatý slavík Karel Gott v anketě serveru Novinky.cz nepřímo uvedl, že jeho jasným favoritem předčasných voleb je podnikatel a šéf hnutí ANO Andrej Babiš. Redaktor časopisu Reflex Marek Stoniš v tom vidí pozdní poděkování zpěváka za jeho loňské "nablýskané" Agrofert Tour po českých zemích.

Karel Gott schytal tvrdý úder za to, co řekl k volbám
Foto: Hans Štembera
Popisek: Legenda Karel Gott

Anketa

Vyčítáte žokeji Josefu Váňovi, že podpořil Babiše?

50%
36%
hlasovalo: 4364 lidí

"Samozřejmě mám svého jasného favorita. Myslím, že ta osoba něco dokázala. V politice zatím moc ne, ale je to velmi úspěšný člověk. Ten, kdo umí dát dohromady velké věci, ten může dát dohromady i stát," uvedl Karel Gott na dotaz Novinek.cz, komu dá v nadcházejících volbách svůj hlas. S velkou pravděpodobností tím dle dedukce redaktora Reflexu myslí podnikatele a miliardáře Andreje Babiše.

Stoniš se rozhodl podívat na předvolební podporu Karla Gotta v kontextu doby. V sedmdesátých a osmdesátých letech podporoval Zlatý slavík Gustáva Husáka, který ho podle autora článku na oplátku nechal zpívat i v zahraničí.

Spletl si strany

Po listopadové revoluci se Gott obrátil na stranu svobody, ale v prvních svobodných volbách si prý asi popletl české republikány s těmi americkými, když vyjádřil sympatie k Miroslavu Sládkovi.

V předčasných volbách 1998 se zpěvák přidal na stranu Václava Klause, kterého přijel podpořit i na předvolební koncert na Staroměstském náměstí. O pár let později už koketoval s podporou Jiřího Paroubka, veřejně se na jeho stranu ale nepřipojil.

Nyní, v roce 2013, Gott věří, že zemi dá dohromady "osoba, co už něco dokázala". "Možná by ale jeho slova mohla být o něco přímočařejší; stejně přímočará, jako přece byla loni Babišova podpora Gottova turné. Vždyť si to představte, jako velkolepou symboliku by získaly mítinky Andreje Babiše, Martina Stropnického a Martina Komárka, kdyby je osobně zahajoval Mistr zpěvem svého hitu Přijela pouť..." uzavírá se znatelnou ironií redaktor Marek Stoniš.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: adr

Mgr. Bc. Vít Rakušan byl položen dotaz

Podle čeho jste do dosazoval do funkcí lidi?

Vypadá to, že jste mimálně neměl šťastnou ruku. Nebo to není náhoda, že jsou vámi jmenovaní lidé zapojení bůh ví do čeho?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ukrajina bude v NATO. Ale bez Krymu a Donbasu. Bez roku stoletý diplomat promluvil

21:11 Ukrajina bude v NATO. Ale bez Krymu a Donbasu. Bez roku stoletý diplomat promluvil

Někdejší ministr zahraničí USA a jeden z nejvýraznějších diplomatů všech dob Henry Kissinger míní, ž…