Karel Schwarzenberg promluvil o vyjednávání s únosci. Dělá to prý celý svět, ale vykecat to, to je český unikát

08.02.2016 21:37

Když byly v Pákistánu uneseny Hana Hamplová a Antonie Chrástecká, Karel Schwarzenberg (TOP 09) ještě byl ministrem zahraničí. Prý se pokoušel s únosci spojit, ale nepodařilo se to. Pachatelé byli velmi opatrní. Pokud jde o cenu, 72 milionů korun za osobu ještě není tak moc. Schwarzenberg připomíná, že šlo o lidský život, a správně se říká, že hodnota lidského života je nevyčíslitelná.

Karel Schwarzenberg promluvil o vyjednávání s únosci. Dělá to prý celý svět, ale vykecat to, to je český unikát
Foto: Hans Štembera
Popisek: Čestný předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg

Únosy občanů nejsou nic nového pod sluncem. Ve Středomoří se to dělo ještě v 19. století a na pomezí Pákistánu a Afghánistánu lidé dnes často žijí jako ve středověku. Takže to mohou brát jako způsob obživy. Ve světě se s tím počítá a s únosci se vyjednává. Rozdíl mezi námi a okolním světem je v tom, že se u nás všechno „vykecá“.

„Tak či onak to dělají skoro všichni, akorát v jiných zemích se to tak neprovalí. V životě jsou věci, které člověk z jistých důvodů koná, ale má dbát na to, aby se to nedostalo na veřejnost. Pokud jde o osud těch dvou nešťastných holek, naše ukecanost je hrozná,“ posteskl si ve vyjádření pro Lidovky.cz. Sedět s rukama v klíně se podle jeho názoru nemá, ale o veškerém vyjednávání se prostě musí mlčet. Někdo se ale neudržel, a to je nezodpovědné, nepřijatelné.

Pokud jde o výši výkupného, 145 milionů korun za obě dívky je přijatelné. „To máte 72,5 milionu za každou ženu. S odpuštěním řečeno, to není tak vysoká cena. Jde o život, tak se to zaplatí,“ konstatoval. Teď už budou všichni únosci vědět, že Česká republika platí výkupné.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Po tom, co ČT napáchala, už ji nikdo nebere vážně,  myslí si Ovčáček. Vždycky se prý baví, když Nora Fridrichová píše na Twitter...

18:28 Po tom, co ČT napáchala, už ji nikdo nebere vážně, myslí si Ovčáček. Vždycky se prý baví, když Nora Fridrichová píše na Twitter...

V jednu chvíli to vypadalo, že snad na Kavčích horách spáchají sebevraždu. Těmito slovy hradní mluvč…