Katolická církev tady popravovala, lidé to strhli. A vy to chcete znovu stavět? Piráti jsou proti obnově Mariánského sloupu

19.05.2015 11:16

Zastupitelský klub Pirátů jednomyslně rozhodl, že je proti plánovanému obnovení Mariánského sloupu z městského rozpočtu. Znovuvztyčení Mariánského sloupu na Staroměstském náměstí podporuje současná vládnoucí koalice v Praze v čele s radním pro kulturu Janem Wolfem z KDU-ČSL. Ten se prý chystá vypsat zakázku za 190 tisíc na „Revitalizaci Staroměstského náměstí“ pro Mariánský sloup, s čímž zásadně nesouhlasí Piráti.

Katolická církev tady popravovala, lidé to strhli. A vy to chcete znovu stavět? Piráti jsou proti obnově Mariánského sloupu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Česká pirátská strana - ilustrační foto

„Stavět na Staroměstském náměstí katolický falus, který byl svržen při založení republiky, je zcela zvrhlé,“ prohlásil zastupitel hlavního města Prahy Jakub Michálek. Podle něj by neměl Wolf stavět „své církvi“ monument uprostřed Prahy. Tvrdě se tak ohrazuje proti tomu, že by na náměstí, kde se popravovali „příslušníci jiných církví a šiřitelé vzdělanosti“ katolickou církví, měl stát Mariánský sloup, který prý symbolizuje dobu habsburské moci. Zároveň prý odmítají i případné návrhy na výstavbu minaretů „příštích radních islámského vyznání“.

Piráti by se prý vůbec nedivili, kdyby byl případný znovuvztyčený Mariánský sloup, se kterým údajně většina obyvatel Prahy nesouhlasí, opět svržen občany, protože se má postavit z peněz Pražanů. 

Celé vyjádření ZDE

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: ste

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ty idiote, ministře školství! Zásah BIS do dějepisu rozpoutal bouři. I z nečekaných stran

8:01 Ty idiote, ministře školství! Zásah BIS do dějepisu rozpoutal bouři. I z nečekaných stran

Výroční zpráva Bezpečnostní informační služby (BIS), která mimo jiné varovala před ruským vlivem na …